pytania do fotografa i kamerzysty ślubnego

20 pytań do fotografa i kamerzysty przed ślubem

Dziś w naszym ślubnym poradniku zajmiemy się pytaniami, jakie jako Para Młoda możecie zadać swojemu fotografowi i kamerzyście ślubnemu na spotkaniu, aby później uniknąć nieporozumień. Tych pytań słyszymy zawsze bardzo wiele, dlatego przygotowaliśmy taką listę najczęściej zadawanych.

Zobacz także:

O co pytać kamerzystę i fotografa ślubnego na spotkaniu?

O co pytać kamerzystę i fotografa ślubnego? Wy jako osoby nieżyjący na co dzień w świecie fotografii, możecie mieć wiele pytań i wątpliwości dotyczących swojego najważniejszego dnia. Nie ma w tym nic dziwnego. Przed wyborem kamerzysty i fotografa ślubnego zastanawiacie się, jakie pytania możecie zadać na spotkaniu. To jest tak jak w sklepie przy wyborze sprzętu elektronicznego. Coś tam przeczytasz w Internecie, ale lepiej może jeszcze zapytać w sklepie o szczegóły. Ja wychodząc Ci naprzeciw, przygotowałam małą ślubną ściągę. Oto lista najpopularniejszych pytań do fotografa ślubnego, które powinny pomóc Ci w przygotowaniu rozmowy wstępnej.

 1. Czy posiada zgodę na fotografowanie i filmowanie w miejscach sakralnych?
 2. Jakie ma doświadczenie w branży ślubnej?
 3. Co zawiera reportaż (od kiedy rozpoczyna pracę, do której pracuje)?
 4. Ile zdjęć ostatecznie dostaniecie?
 5. Jaka będzie długość filmu?
 6. Ile minut trwa trailer ślubny?
 7. Jaka jest ostateczna cena reportażu ślubnego?
 8. Czy z reportażu zostanie wykonany album?
 9. Czy zostanie stworzona galeria internetowa dla gości?
 10. Jaki jest termin realizacji zdjęć? Optymalny termin to od 40 do 70 dni.
 11. Jak długo będziecie czekać na film? Optymalny czas to od 60 do 90 dni.
 12. Ile kosztują dodatkowe godziny pracy fotografa i kamerzysty ?
 13. Czy zdjęcia i film ślubny otrzymacie na pendrive, czy na płytach?
 14. Czy zostaną wykonane kopie zapasowe Waszych zdjęć?
 15. Czy fotograf i kamerzysta prowadzi własną działalność gospodarczą? Pozwala to uniknąć późniejszych problemów z terminową realizacją reportażu.
 16. Czy fotograf i kamerzysta posiada sprzęt zapasowy w przypadku awarii?
 17. W jakim ubraniu fotograf i kamerzysta przyjdzie na uroczystość?
 18. Czy będzie osobiście fotografował i filmował Wasz ślub? Może się zdarzyć tak, że firma ma podwykonawców, którzy zostają przydzieleni na poszczególne zlecenia. Tego warto się dowiedzieć.
 19. Ile wynosi zadatek i jaka jest forma płatności?
 20. Czy po zakończeniu współpracy firma wystawi rachunek lub fakturę? Jeśli będzie miał z tym problem, to znaczy, że powinniśmy się zastanowić nad współpracą.

Warto o te wszystkie kwestie zapytać swojego przyszłego kamerzystę i fotografa ślubnego, żeby później uniknąć nieporozumień. Niektóre sprawy warto dołączyć do umowy, aby później nie mówić, że chcieliście tak, a było tak. Fotograf oraz filmowiec to przecież nie osoby, która chcą Wam zrobić na złość. Zobacz także poradnik dotyczący sesji ślubnej oraz sesji narzeczeńskiej. A może planujesz zimne ognie na swoje wesele?

O co pytać fotografa ślubnego?