20 pytań do fotografa i kamerzysty przed ślubem

Dziś w naszym ślubnym poradniku zajmiemy się pytaniami, jakie jako Para Młoda możecie zadać swojemu fotografowi i kamerzyście ślubnemu na spotkaniu, aby później uniknąć nieporozumień. Tych pytań słyszymy zawsze bardzo wiele, dlatego przygotowaliśmy taką listę najczęściej zadawanych, a poniżej sami dodaliśmy nasze odpowiedzi.

Zobacz także:

Szukasz fotografa i kamerzysty na swój ślub? Napisz do nas. Działamy na terenie całej Polski. Atrakcyjne ceny. 🙂

Koniecznie zajrzyj do zakładki „Oferta„!

Zadzwoń bądź napisz do nas!
728-555-845 | fotovideogrzegorzek@gmail.com

Spis treści

O co pytać kamerzystę i fotografa ślubnego na spotkaniu?

O co pytać kamerzystę i fotografa ślubnego? Wy jako osoby nieżyjący na co dzień w świecie fotografii, możecie mieć wiele pytań i wątpliwości dotyczących swojego najważniejszego dnia. Nie ma w tym nic dziwnego. Przed wyborem kamerzysty i fotografa ślubnego zastanawiacie się, jakie pytania możecie zadać na spotkaniu. To jest tak jak w sklepie przy wyborze sprzętu elektronicznego. Coś tam przeczytasz w Internecie, ale lepiej może jeszcze zapytać w sklepie o szczegóły. Ja wychodząc Ci naprzeciw, przygotowałam małą ślubną ściągę. Oto lista najpopularniejszych pytań do fotografa ślubnego, które powinny pomóc Ci w przygotowaniu rozmowy wstępnej.

 • Jakie macie doświadczenie w branży ślubnej?
 • Czy zajmujecie się tylko kamerowaniem i fotografią ślubną?
 • Jak opiszecie swój styl fotografii i kamerowania ślubów i wesel?
 • Czy fotograf ślubny i kamerzysta prowadzą własną działalność gospodarczą?
 • Czy będziecie osobiście fotografować i filmować nasz ślub?
 • Co z naszą umową jeśli przez przypadek losowy, np. chorobę nie będziecie w stanie realizować dla nas reportażu ślubnego?
 • W jakim ubraniu fotograf ślubny i kamerzysta przyjdzie na uroczystość?
 • Czy posiadacie jako fotograf ślubny i kamerzysta zgodę na fotografowanie i filmowanie w miejscach sakralnych?
 • Czy fotograf ślubny i kamerzysta posiadają sprzęt zapasowy w przypadku awarii?
 • Czy fotograf ślubny i kamerzysta będą spożywać alkohol podczas pracy w dniu naszego ślubu i wesela?

Reportaż ślubny – dzień wesela

 • Jak długo z nami będziecie w dniu ślubu i wesela? Jaki jest zakres godzinowy?
 • Ile kosztują dodatkowe godziny pracy fotografa i kamerzysty?
 • Jakie zdjęcia pojawią się w reportażu ślubnym?
 • Czy realizujecie sesje narzeczeńskie bądź plenery ślubne?
 • Ile zdjęć ostatecznie dostaniecie od fotografa ślubnego?
 • Czy otrzymamy zdjęcia bez obróbki tylko dla nas? Czy przekażecie nam galerię w wersji online dla gości?
 • Jaka będzie długość filmu od kamerzysty ślubnego?
 • Ile minut trwa trailer ślubny?
 • Jaka jest ostateczna cena reportażu ślubnego?
 • Czy z reportażu ślubnego zostanie wykonany album?
 • Jaki jest termin realizacji zdjęć ze ślubu?
 • Jak długo będziemy czekać na film ślubny?
 • Czy zdjęcia i film ślubny otrzymacie na pendrive, czy na płytach?
 • Czy zostaną wykonane kopie zapasowe Waszych zdjęć ślubnych i filmu?
 • Czy będą gdzieś publikowane nasze zdjęcia bądź film? Jeśli tak to gdzie?
 • Gdzie realizujecie reportaże ślubne?
 • Czy dojazd jest dodatkowo płatny?
 • Czy potrzebny jest Wam nocleg w dniu reportażu ślubnego?

Rezerwacja terminu

 • Jak wygląda rezerwacja terminu?
 • Czy musimy się spotkać, aby zawrzeć z Wami umowę?
 • Gdzie się spotkamy, aby porozmawiać, zobaczyć przykładowe reportaże i podpisać umowę?
 • Kiedy najlepiej zarezerwować termin u Was?
 • Ile wynosi zadatek i jaka jest forma płatności?
 • Kiedy należy zapłacić całą kwotę za reportaż?

Warto o te wszystkie kwestie zapytać swojego przyszłego kamerzystę i fotografa ślubnego, żeby później uniknąć nieporozumień. Niektóre sprawy warto dołączyć do umowy, aby później nie mówić, że chcieliście tak, a było tak. Fotograf oraz filmowiec to przecież nie osoby, która chcą Wam zrobić na złość.

Zobacz także poradniki dotyczące organizacji sesji narzeczeńskiej i sesji ślubnej.
Ostatnio przygotowaliśmy poradnik dla osób, którzy planują zimne ognie na swoje weselu.

Jesteście zainteresowani współpracą z fotografem ślubnym i kamerzystą?

Sprawdźcie na początek naszą ofertę ślubną.

Na początku wpis ten był listą najczęściej zadawanych pytań przez pary młode. Jednak z biegiem czasu pomyślałam, że nadam mu charakter bardziej poradnikowy. Wybór fotografa ślubnego i kamerzysty to niełatwa sprawa. Już macie kogoś na oku, ale jeszcze Was coś nurtuje? Może chcecie się dowiedzieć kilku kwestii, ale nie wiecie jak zacząć, jak zadać pytanie? Warto poszukać odpowiedzi na stronie, a najlepiej porozmawiać osobiście i skorzystać z powyższej listy. Dla wszystkich par, które chcą nas poznać i podjąć współpracę z nami udostępniamy nasze odpowiedzi na powyższe pytania do fotografa ślubnego i kamerzysty.

Jakie macie doświadczenie w branży ślubnej?

Swoją historię z aparatem i kamerą zaczęliśmy w roku 2011. Jest to moment, gdy założyliśmy bloga podróżniczego MyNaSzlaku.pl. To właśnie wtedy on był nam niezbędny do utrwalenia naszych wspomnień i przekazywania ich innym, a dzięki temu inspirowania do podróżowania. Aby podjąć się reportaży ślubnych, musieliśmy się odpowiednio przygotować. Cały czas udoskonalamy i inwestujemy w siebie, w swój rozwój, ale także sprzęt, na którym pracujemy.

Pierwsze reportaże ślubne rozpoczęliśmy w 2016 roku. Na dzień dzisiejszy mija od pierwszego reportażu ślubnego 5 lat. Jest to magiczna liczba. Jedna z ważniejszych dla małżonków. Dla nas także. Przez te 5 lat poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy otrzymali od nas fotografie, albumy i film ze ślubu i będą za każdym razem z sentymentem wracać do tych wspaniałych chwil i emocji, jakie im towarzyszyły. W dni weekendowe towarzyszyliśmy parom młodym podczas reportażu ślubnego, ale wcześniej poznawaliśmy się na sesji narzeczeńskiej i realizowaliśmy fotograficzno – filmowe plenerowe sesje ślubne.

Czy zajmujecie się tylko kamerowaniem i fotografią ślubną?

Nie. Tak jak wspomniałam. Fotografia jest kluczowa w naszym życiu. Fotografia i filmowanie wypełnia nasz każdy dzień. Oprócz oprawy fotograficzno – filmowej ślubów i wesel, zajmujemy się fotografią okolicznościową i portretową. Bardzo często spotykamy się z Wami na sesjach narzeczeńskich, luźnych sesjach rodzinnych, ale także Chrztach Waszych małych skarbów. Ponadto, wiele dni w ciągu roku przeznaczamy na podróżowanie i związane z tym filmowanie oraz fotografię krajobrazową. Tym sposobem poznajemy ciekawe miejsca na sesje zdjęciowe. Bardzo dużo czasu pochłania obróbka zdjęć, przygotowanie realizacji filmowych, ale także każde podejmowane działanie przygotowujące nas do spotkania z Wami i realizacji, w których obdarzyliście nas zaufaniem. Fotografia to wielka część naszego życia.

Jak opiszecie swój styl fotografii i kamerowania ślubów i wesel?

W fotografii najczęściej wykorzystujemy styl reporterski, ale także portretowy. Nasze fotografie nie są zlepkiem przypadkowych zdjęć. Na film z dnia ślubu macie ogromny wpływ. Wszystkie ujęcia w fotografii czy we filmie są zapisaną historią, jaka miała miejsce w danym dniu. Podczas spotkania przy herbacie poznajemy się wspólnie. Poprzez bliższy kontakt z Wami oraz poznaniu Waszych planów na ten jeden wyjątkowy dzień w życiu dowiaduję się wielu bardzo ważnych kwestii. Najważniejsza dla nas jest Wasza wizja i spojrzenie na ten wyjątkowy dzień, a także to, co chcecie, aby zostało uchwycone, aby później z przyjemnością powracać do tego wydarzenia.

Dzięki rozmowie z Wami możemy się odpowiednio przygotować do Waszego dnia ślubu i wesela. Ułożyć zarys. Czemu zarys jeśli reportaże są całkowicie naturalne bez ustawiania osób? Każda historia dnia ślubu jest inna. Bo Wy Kochani jako wszystkie pary młode jesteście różni. I to jest fantastyczne. A my bierzemy na barki, aby reportaż ślubny, który otrzymacie był wypełniony emocjami tego dnia. Całym sercem obserwuję wszystko dookoła i staram się nie przeoczyć co jest ważne i istotne, ale także ciekawe. 

Czy fotograf ślubny i kamerzysta prowadzą własną działalność gospodarczą?

Tak, prowadzimy własną działalność. Podpisując z nami umowę, zauważycie, że umowa jest wiążąca między Wami a firmą AMGrzegorzek Angelika Grzegorzek posiadająca NIP 7343478130. Jeśli wybieracie swojego fotografa czy kamerzystę to warto zwrócić uwagę na tę kwestię. Pozwala to uniknąć późniejszych problemów, np.: z terminową realizacją reportażu.

Czy będziecie osobiście fotografować i filmować nasz ślub?

Tak. Będziemy Wam towarzyszyć osobiście. Podpisując z nami umowę możecie mieć 100% pewności, że to my będziemy towarzyszyć Wam w dniu ślubu i wesela. Na naszej stronie firmowej jako portfolio znajdziecie zdjęcia ślubne i filmy w postaci, krótkich trailerów wykonane tylko i wyłącznie przez nas. Uważam, że skoro zawieram z Wami umowę osobiście i obdarzacie nas zaufaniem, to nietaktem byłoby na najważniejsze chwile w Waszym życiu wysłać kogoś, kogo nie znacie.

To podczas spotkania ze mną opowiadacie mi o sobie. Poznajemy się i budujemy dobrą relację z Wami, która bardzo korzystnie wpływa na to, aby ograniczyć w Was stres i zmartwienia. Opowiadacie o swoich planach życiowych i planach jak ten wyjątkowy dzień będzie wyglądał. Do każdego zapytania i później realizacji podchodzimy bardzo odpowiedzialnie. Dzień ślubu ma być wypełniony radością, uśmiechem, pogodą ducha, miłością, czułością i nie możemy pozwolić sobie na to, aby inny fotograf ślubny czy kamerzysta przyszedł zamiast nas.

Przez okres 5 lat pracując w branży ślubnej nie było sytuacji, gdy nie pojawiliśmy się osobiście w umówionym terminie u konkretnej Pary Młodej. Dodatkowo staramy się przyjeżdżać przed czasem, aby w dniu ślubu na spokojnie zrealizować przygotowania ślubne.

Zwracajcie na tę kwestię szczególną uwagę

Zamawiając fotografa ślubnego i kamerzystę warto rozeznać się, czy są agencją, czy firmą, która rezerwuje kilka zleceń na jeden termin. Później rozsyła podwykonawców, którzy zostają przydzieleni na poszczególne zlecenia. Często zdarza się, że umowy te niższe cenowo są odsprzedawane dalej. Warto to mieć na uwadze, bo to ma ogromny wpływ na to, jaki materiał otrzymacie. Każdy fotograf ślubny czy kamerzysta ma swój styl fotografowania. Decydując się na fotografa ślubnego czy kamerzystę zawsze zwracacie uwagę na portfolio. To jest priorytet i jest to zrozumiałe. Podobają Wam się realizację i zapada decyzja, a później podpisanie umowy. Ale jeśli zostanie podesłany podwykonawca, to można się domyślić, że otrzymany materiał prawdopodobnie będzie odbiegał od portfolio, na który się zdecydowaliście.

Co z naszą umową jeśli przez przypadek losowy, np. chorobę nie będziecie w stanie realizować dla nas reportażu ślubnego?

Miejmy nadzieję, że nigdy nie będzie takiej sytuacji. W naszym 5-letnim doświadczeniu jako fotograf ślubny nie było takiej sytuacji. Zawsze byliśmy osobiście na zleceniu ślubnym. Ale jeśli tylko zdarzy się taka sytuacja, to uruchomimy kontakty do ludzi w branży na odpowiednim poziomie, aby nie zaniżyć jakości reportażu, jaki od nas otrzymujecie. Będziemy starać się znaleźć godnego zastępcę.

W jakim ubraniu fotograf ślubny i kamerzysta przyjdą na uroczystość?

Nie wyobrażamy sobie, aby w tak wyjątkowy dzień, nasz strój diametralnie odbiegał od eleganckich strojów, w jakich przychodzą Wasi goście. Pracując jako fotograf ślubny i kamerzysta staramy się wyglądać odpowiednio do rangi tego dnia. Strój fotografa ślubnego to przede wszystkim elegancka bluzka z długim rękawem, pasujące kolorystycznie spodnie oraz ciche baletki. Strój fotografa ślubnego idealnie komponuje się z brązowymi szelkami, dzięki którym zabezpieczam dwa aparaty przed upadkiem, ale używam, aby je mieć blisko siebie i wykorzystać odpowiedni obiektyw do sytuacji.

Strój kamerzysty ślubnego to przede wszystkim koszula z długim rękawem wraz z muchą, pasujące kolorystycznie długie spodnie i buty, które także są ciche. Jeśli chodzi o obuwie jest to ważna kwestia podczas ceremonii ślubnej. Wtedy kiedy poruszamy się po kościele ważne jest, aby nie było słychać każdego kroku, które mogłyby rozpraszać Was, a także Waszych gości.

Czy posiadacie jako fotograf ślubny i kamerzysta zgodę na fotografowanie i filmowanie w miejscach sakralnych?

Tak. Jako dla fotografa ślubnego i kamerzysty był to dla nas priorytet. Brak takiego pozwolenia przy sobie podczas realizacji dla Was materiału ślubnego mogłoby nas wykluczyć z najważniejszych i najistotniejszych chwil Waszego życia. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy nie mielibyśmy licencji upoważniającej do fotografowania ceremonii zaślubin w kościele i tym samym nie uzyskałabym zgody od księdza, zanim jeszcze rozpocząłby się ślub.

Legitymację, którą posiadamy upoważnia nas do robienia zdjęć oraz filmowania podczas celebracji liturgicznych. Uczestniczyliśmy w kursie liturgicznym dla fotografów i kamerzystów ponad 5 lat temu. Większość ślubów, w których uczestniczyliśmy odbywały się w kościele. Jest to dla nas bardzo ważna kwestia. Zawsze przed mszą ślubną idę do zakrystii porozmawiać z księdzem, który będzie udzielał Wam ślubu. Pytam o zgodę, ale także o zasady panujące w tym kościele. W większości są one luźne. Ale spotkaliśmy się też z bardzo twardymi zasadami.

Dodatkową informacją w kwestii legitymacji fotografa lub/i kamerzysty jest to, że nie jest potrzebna wówczas, gdy jest to nieliturgiczny ślub, czyli najbardziej znany: ślub humanistyczny.

Czy fotograf ślubny i kamerzysta posiadają sprzęt zapasowy w przypadku awarii?

Pracujemy na systemach Nikon z obiektywami Sigma. Dodatkowo wykorzystujemy na sali weselnej lampy błyskowe. Filmujemy kamerą i aparatami Sony. Posiadamy sprzęt zapasowy w przypadku awarii sprzętu głównego. To jest najważniejszy dzień w Waszym życiu. Tego dnia nie da się powtórzyć. Nie możemy umówić się na żadną powtórkę. My nie pozwalamy sobie na tak duże ryzyko. W torbach fotograficznych zawsze mamy dodatkowe aparaty, baterie, karty pamięci, ładowarki i lampy, czyli wszystko, bez czego nie moglibyśmy dla Was zrealizować zdjęć ślubnych i filmu.

Czy fotograf ślubny i kamerzysta będą spożywać alkohol podczas pracy w dniu naszego ślubu i wesela?

Nie. Jak wiadomo, alkohol jest dla ludzi. Ale uważamy, że nie taktem z naszej strony i całej obsługi byłoby, spożywać alkohol, gdy obdarowujecie nas tak dużym zaufaniem. Na naszych barkach spoczywa ogromna odpowiedzialność, aby zdjęcia ślubne i film oddawały to co się działo podczas tego szczególnego dnia w Waszym życiu. Całą swoją uwagę skupiamy na Was i Waszych gościach. Przychodzimy do pracy i to jest dla Was impreza, a nie dla nas. Możecie być pewni, że będziemy na 100% trzeźwi przez cały czas.

Jak długo z nami będziecie w dniu ślubu i wesela? Jaki jest zakres godzinowy?

Jesteśmy dla Was dostępni przez 13-15 godzin. W zależności od harmonogramu dnia ślubu to rozpoczynamy około 11:00 w dniu ślubu do 00:45 dnia następnego.

Ile kosztują dodatkowe godziny pracy fotografa i kamerzysty?

Każda dodatkowa godzina, która nie jest objęta w podstawowym pakiecie fotograficzno – filmowym to koszt po 400 zł dla fotografa ślubnego i kamerzysty. Przypominając, że nasze godziny pracy obejmują czas od 11:00 w dniu ślubu do 00:45 dnia następnego okazuje się, że raczej Para Młoda nie dobiera dodatkowych godzin do podstawowego pakietu. Zakres naszej pracy jest wystarczający dla większości klientów naszych usług.

Jakie zdjęcia pojawią się w reportażu ślubnym?

Każdy reportaż jest inny. Składa się z wielu sytuacji, które mają ogromną wartość. Wy, Wasi najbliżsi, a także każda zaproszona osoba ma prawo być dostrzeżona. Liczy się, aby jak najlepiej pokazać te cudowne relacje międzyrodzinne, Wasze szczęście, miłość na tle dobrej zabawy. Pojawią się na pewno zdjęcia portretowe, zdjęcia o szerokich kadrach, ale także z detalami.

Reportaż ślubny będzie zawierał w większości zdjęcia kolorowe, bo jest dokumentem, którym chcę pokazać klimat Waszego dnia, ludzi w ich wyjątkowych strojach i przecudne dekoracje, na które się zdecydowaliście. Jednak pozwalam sobie zdecydować i wybrać odpowiednie zdjęcia, aby przekazać Wam je w wersji czarno – białej, bo one sprawiają, że Wasze oko skupia się konkretnie na emocjach w tej ujętej chwili. Cała kolorowa otoczka zdecydowanie odwraca uwagę. Dodatkowo jeśli Para Młoda ma życzenie, pojawiają się także zdjęcia grupowe w ogrodzie bądź na sali weselnej, a także ujęcia z pleneru w dniu ślubu.

Czy realizujecie sesje narzeczeńskie bądź plenery ślubne?

Tak. Informacje o sesji narzeczeńskiej, a także plenerze ślubnym, na pewno znajdziecie w przesłanej ofercie. Są to wyjątkowe wydarzenia, które podkreślają niezwykły czas narzeczeństwa, a także piękne emocje świeżo upieczonych małżonków. Cudowny czas, który wart jest ujęcia we fotografii i filmie, aby móc powrócić wspomnieniami za kilka lat. Sesje cieszą się coraz większą popularnością. Realizowane są w różnych miejscach. Nie mamy ustalonego jednego, tylko dopasowujemy się do danej Pary.

Zawsze jesteśmy otwarci na propozycję z Waszej strony. Jeśli nie macie pomysłu to jak najbardziej możecie się zdać na nas. Znamy wiele ciekawych miejsc, gdzie sesje mogą się odbyć. Wiele par korzysta z naszego bloga podróżniczego i inspiruje się nim. O sesjach mamy przygotowane specjalne poradniki, które znajdziesz w zakładce: „poradnik”.

Ile zdjęć ostatecznie dostaniecie od fotografa ślubnego?

W zależności od wielkości wesela każda Para Młoda otrzymuje od nas minimum 500 zdjęć w formacie JPG w wersji cyfrowej. W ręcznie wykonanym drewnianym pudełku otrzymacie 50 wydrukowanych zdjęć w formacie 13 × 18. We wnętrzu pudełka będzie znajdować się suszony i naturalny mech, a także zapach lasu poprzez szyszki z drzewa iglastego.

Czy otrzymamy zdjęcia i film bez obróbki tylko dla nas?

Nie. Nie przekazujemy surowego materiału. Podczas całego dnia ślubu wykonuję około 2500 – 3500 zdjęć, dlatego że skupiam się, aby jak najlepiej przedstawić Wasz dzień ślubu. Patrząc na powyższą liczbę to jest ich sporo, ale po to, aby móc wybrać z nich najlepszych 500 sztuk i Wam je przekazać. Wybrane zdjęcia są poddane obróbce technicznej, ale także autorskiej, która nas wyróżnia na tle innych fotografów ślubnych.

Czasem Pary Młode dostają od nas niespodziankę w postaci 200 bonusowych zdjęć. Nigdy nie możemy się oprzeć zdjęciom, na których Para Młoda się uśmiecha i jest radosna. Jeśli zależy Wam na jakimś konkretnym ujęciu i wiecie wcześniej o tej sytuacji, że wystąpi na weselu, to warto nam to zaznaczyć jeszcze przed realizacją. Jeśli była to dla Was niespodzianka lub już jest kilka dni po weselu, to zapytajcie nas, czy je mamy. Podczas pracy nad obróbką sprawdzimy co da się zrobić.

Czy przekażecie nam galerię w wersji online dla gości?

Tak, owszem. Galeria jest dla Was przygotowana już przed terminem odbioru materiału. Jeśli tylko się spotkamy, to od razu otrzymujecie do niej dostęp. Znajduje się ona w strefie klienta na naszej firmowej stronie. Każdy, kto otrzyma do niej dostęp będzie mógł obejrzeć fotograficzny reportaż z dnia ślubu.

Jaka będzie długość filmu od kamerzysty ślubnego?

Długość filmu ślubnego zależy przede wszystkim od Was. Już na spotkaniu zapoznawczym i przy podpisaniu umowy pytam o tę kwestię. Chcemy, aby film był idealnie dopasowany do Waszych potrzeb. Możemy stworzyć film od nowoczesnego, który trwa kilkanaście minut po tradycyjny aż do 4 godzin.

Ile minut trwa trailer ślubny?

Trailer ślubny, czyli podsumowanie Waszego pięknego dnia ślubu i wesela. Zawiera on wybrane najpiękniejsze sceny, najbardziej wzruszające momenty połączone z muzyką, która w połączeniu z obrazem potrafi wywołać łzy, wzruszenie, a także uśmiech na twarzach. Jest to wyjątkowa pamiątka z dnia ślubu, do której można szybko wrócić i w każdej chwili obejrzeć. Przywołać niesamowite emocje i poczuć ten dzień na nowo. Zobacz nasz osobny wpis o teledysku ślubnym.

Jaka jest ostateczna cena reportażu ślubnego?

Cena reportażu ślubnego obejmuje pakiet podstawowy oraz dodatki, które pary młode mogą dobrać według swoich potrzeb i marzeń. Pakiet podstawowy obejmuje fotograficzną i filmową realizację z całego dnia ślubu i jego cena jest uzależniona od terminu. Pary młode bardzo chętnie dobierają jeszcze fotograficzną sesję narzeczeńską, plenerową sesję ślubną w wersji fotograficznej i filmowej, a także albumy, fotoksiążki, fotoalbumy dla siebie i rodziców.

W zależności od potrzeb realizujemy także filmy na podziękowania dla rodziców. Ten dodatek cieszy się także popularnością przy dobieraniu dodatków przy podpisaniu umowy.

Czy z reportażu ślubnego zostanie wykonany album?

Tak, wówczas kiedy go dobierzecie do pakietu podstawowego. Dzięki temu, że pakiet podstawowy nie zawiera albumu macie możliwość sami zdecydować, w jakiej wersji go otrzymacie. Nie narzucamy Wam żadnego od góry, bo wiemy, że jest to bardzo indywidualna kwestia, a Wasze gusta są przeróżne. Jedni wolą album tradycyjny. Dla wielu z Was album tradycyjny w eleganckiej formie jest najbardziej odpowiedni. Część z Was jest zakochana w książkach i dla nich produktem premium jest fotoksiążka z miękkimi kartami. Pozostawiamy Wam wybór adekwatny do Waszych marzeń.

Jaki jest termin realizacji zdjęć ze ślubu?

Optymalny termin realizacji zdjęć ze ślubu to 40 do 70 dni od dnia ślubu lub fotograficznej sesji plenerowej. W ten czas należy także wliczyć realizację albumu, który dobierzecie do podstawowego pakietu fotograficznego. Staramy się, aby czas oczekiwania na zdjęcia był jak najkrótszy.

Jak długo będziemy czekać na film ślubny?

Optymalny czas oczekiwania to od 40 do 70 dni od dnia ślubu lub filmowej sesji plenerowej. Staramy się, abyście na film nie czekali długo. Film oddamy Wam wraz ze zdjęciami ślubnymi.

Czy zdjęcia i film ślubny otrzymacie na pendrive, czy na płytach?

Gotowy materiał, czyli zdjęcia w formacie JPG, film i trailer ślubny otrzymujecie na pendrivie.
Może być on drewnianą gałązką znajdującą się w drewnianym pudełku, który otrzymujecie z 50 odbitkami lub w fotoprodukcie, który dobierzecie. Materiał, który zostaje Wam przekazany nie jest w żaden sposób zablokowany przed kopiowaniem. Możecie go kopiować w tylu wersjach ile jest Wam to niezbędnie potrzebne.

Czy zostaną wykonane kopie zapasowe Waszych zdjęć ślubnych i filmu?

Na naszych dyskach gotowe realizacje przechowujemy 10 dni. Jest to odpowiedni czas, aby we własnym zakresie zrobić kopie zapasowe na inne nośniki. Zawsze zalecamy, aby zrobić sobie dodatkowo jeszcze 3 kopie zapasowe. Po upływie tego czasu pytam i przypominam o zrobieniu tego kroku. Jedni wykonują to we własnym zakresie, a inni zlecają nam tę kwestię. Wówczas gotowe kopie zapasowe są przygotowane na czas odbioru gotowej realizacji.

Czy będą gdzieś publikowane nasze zdjęcia bądź film? Jeśli tak to gdzie?

Macie pełne prawo do decyzji o publikowaniu Waszych zdjęć ze ślubu gdziekolwiek. Jeśli wyrazicie zgodę przy podpisaniu umowy, że zgadzacie się na publikację, to zdjęcia prawdopodobnie wykorzystamy w celu reklamy naszych usług na naszej stronie firmowej oraz branżowych, gdzie szuka się specjalistów od fotografii i filmowania, np. MyWed, Planujemy wesele, a także w naszych Social Media (Facebook AMGrzegorzek i MyNaSzlaku.pl oraz Instagram AMGrzegorzek i MyNaSzlaku.pl). Dzięki takiej zgodzie może akurat Wasze zdjęcie pozwolę sobie wysłać na organizowany konkurs fotograficzny.

Gdzie realizujecie reportaże ślubne?

Bardzo często realizujemy zlecenia z Małopolski, ale także województwa śląskiego. Jednak docieramy tam, gdzie nas zaprosicie. Może być nawet w najdalszym zakątku Polski. Ale w tych miejscach z reguły nie tworzymy historii, tylko dwójki ludzi. Przeważnie są to Wasze emocje na tle starszego pokolenia – Waszych rodziców, dziadków i bliskich.

Czy dojazd jest dodatkowo płatny?

Łączny przejazd 100 km w dniu wesela jest bez żadnych kosztów licząc od naszego biura. Dalsze odległości zleceń to koszt 2 zł/km powyżej powyższej odległości.

Czy potrzebny jest Wam nocleg w dniu reportażu ślubnego?

Zwykle nie potrzebujemy noclegu jeśli reportaż ślubny realizujemy w miarę blisko nas. Jeśli jednak będzie taki potrzebny, to Was o tym poinformujemy bądź my zajmiemy się nim.

Rezerwacja terminu ślubu i wesela

Na początku kontaktujecie się, aby sprawdzić dostępność terminu oraz ofertę. Odbywa się to poprzez kontakt telefoniczny, e-mailowy lub poprzez Social Media. Staramy się odpowiadać jak najszybciej. Jeśli nie możesz doczekać się na wiadomość spróbuj zadzwonić. Prawdopodobnie Twoja wiadomość powędrowała do spamu i nie widzimy czasem powiadomienia. Rezerwacja terminu jest wyłącznie poprzez podpisanie umowy i zapłaceniu zadatku. Tylko wtedy jest jasność, że termin, który wybraliście jest zarezerwowany tylko dla Was.

Czy musimy się spotkać, aby zawrzeć z Wami umowę?

Preferujemy, aby do nas przyjechać, porozmawiać osobiście i się poznać. Tak jak już wspomniałam, ma to ogromny wpływ na dalsze relacje. Podczas spotkania przy gorącej herbacie opowiem, jaki jest styl pracy, pokażę pełne realizacje fotograficzno – filmowe, a także zobaczycie fotoprodukty. Podczas spotkania spróbuję odpowiedzieć na wszelkie pytania, poznam plan dnia i ustalimy wstępnie szczegóły. Jeśli Para Młoda nie jest dyspozycyjna, a zależy jej na podpisaniu umowy, to możemy zrobić to na odległość za pośrednictwem e-maila bądź listownie.

Gdzie się spotkamy, aby porozmawiać, zobaczyć przykładowe reportaże i podpisać umowę?

W naszym biurze. Polecam wyznaczyć sobie trasę w Google Maps poprzez wpisanie AMGrzegorzek.

Kiedy najlepiej zarezerwować termin u Was?

Najlepiej jak najszybciej od momentu wiadomości o dostępności. W zależności od terminu może być to dwa lata wcześniej, a czasem tylko kilka tygodni. Warto w każdej chwili zapytać.

Ile wynosi zadatek i jaka jest forma płatności?

Zadatek to 1000 złotych płatny gotówką przy podpisaniu umowy osobiście lub przelewem, gdy zawieramy umowę zdalnie lub poprzez wysłanie listu.

Kiedy należy zapłacić całą kwotę za reportaż?

Ostateczne rozliczenie jest przy odbiorze realizacji. Preferujemy płatność gotówkową. Nie posiadamy terminala płatniczego.

Super, że udało Ci się przeczytać do samego końca nasze odpowiedzi na pytania i nas poznać. Będzie nam bardzo miło jeśli zdecydujecie się do nas napisać, obdarzycie nas zaufaniem i będziemy mogli stworzyć dla Was piękną pamiątkę z cudownego dnia ślubu i wesela.

Szukasz kamerzysty i fotografa ślubnego na swój ślub i wesele?
Nowy Sącz, Kraków, Tarnów, Zakopane, cała Polska

RABAT 100 ZŁOTYCH

W ramach prezentu za dotarcie do tego miejsca otrzymujesz voucher rabatowy w kwocie 100 zł, który zostanie udzielony przy podpisaniu umowy na pakiet fotograficzno – filmowy. Pisząc do nas wiadomość lub kontaktując się z nami telefonicznie, wspomnij krótko o rabacie.