Sesja ślubna – Jak zorganizować? Gdzie pojechać? Ile kosztuje?

Sesja ślubna to bardzo ważne wydarzenie w życiu Pary Młodej w najbliższych dniach po ślubie. Zawodowo i profesjonalnie zajmujemy się fotografią i filmowaniem uroczystości ślubnych, dlatego na co dzień, a przynajmniej co tydzień mamy styczność z ludźmi, którzy przeżywają swój najważniejszy dzień życia. Profesjonalne zdjęcia od fotografa i film od kamerzysty dają dużo radości, przecież to Para Młoda odgrywa w tym czasie najważniejsze role. To jest magiczny czas. Co ciekawe dla niektórych sesja to jest spory stres, dlatego, aby tego uniknąć, warto się do niej odpowiednio przygotować. 

Sprawdź najważniejsze kwestie związane z sesją wykonywaną w plenerze.

Jak zaplanować sesję ślubną, żeby się później nie stresować?

  1. Przejrzyj oferty różnych kamerzystów oraz fotografów i wybierz tych, którzy mają według Ciebie najładniejsza zdjęcia i przyciągający film. Patrz na kolorystykę, ciekawe kadry i miejsca, do których usługodawca może Cię zabrać. Co najważniejsze ? Nie patrz na cenę. Koszt sesji ślubnej jest różny.
  2. Przedstaw fotografowi i kamerzyście swój pomysł na sesję. Powiedz, gdzie chcesz pojechać. Czy ma być to sesja ślubna w lesie, nad morzem, w górach, na zamku czy w pałacu. Warto zadać kilka dodatkowych pytań, które mogą pomóc przy wyborze najciekawszego miejsca.
  3. Bardzo ważnym elementem sesji w plenerze są dodatki. Nie zapomnij o zabraniu na zdjęcia bukietu czy wianka.
  4. Uśmiechaj się! Na sesji nie warto być smutnym i zestresowanym. Później to wszystko będzie widać na zdjęciach i odbije się na odbiorze realizacji filmowej.
  5. Czas sesji to około 2 godziny bez dojazdu na miejsce. W międzyczasie na pewno znajdziecie czas na krótką przerwę, żeby odpocząć. Chociaż myślę, że taki odpoczynek nie będzie konieczny.
  6. Po zakończonej sesji nie myśl, że na pewno coś było źle, że się nie udało, że nie umiecie pozować przed aparatem. Każda Pani Młoda w sukni ślubnej i Pan Młody w eleganckim garniturze wygląda zjawiskowo. Jeśli jakieś zdjęcia będą nieodpowiednie, to na pewno fotograf je usunie podczas selekcji. Czas oczekiwania na zdjęcia z sesji ślubnej u nas to około 10-20 dni.
  7. Jeśli macie już swoją pociechę to uwierzcie mi, że sesja ślubna z dzieckiem to również bardzo fajna sprawa. Na pewno wtedy jest wesoło, a pozycje są niekonwencjonalne. Mieliśmy już przyjemność współpracować przy sesji z całą rodziną i bardzo miło wspominamy.

Ile kosztuje sesja ślubna u profesjonalnego fotografa?

Zdjęcia z dnia ślubu u profesjonalnego fotografa kosztują od 3500 do nawet 6000 złotych. To wszystko zależy od regionu, doświadczenia, oferty fotografa i oczekiwań Państwa Młodych. Natomiast sama sesja ślubna waha się od 800 do 2000 złotych i to również zależy od wielu czynników. U nas cena sesji ślubnej rozpoczyna się od kwoty 800 złotych w pobliskich terenach, a kończy na kwocie 1800 złotych np. na terenie Tatr, gdzie dodatkowo trzeba opłacać zgodę od Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Jakie są najpiękniejsze miejsca na zdjęcia ślubne? Gdzie pojechać, żeby nie żałować?

Sesja ślubna w górach to piękne przeżycie, z której zdjęcia będą cudowną pamiątką. Jakie są najpiękniejsze miejsca na plener ślubny? My odpowiemy, że w górach i będzie to chyba normalne, patrząc na nasze podróże. U nas blog podróżniczy to nie tylko częste wyjazdy, odkrywanie nowych miejsc i pisanie o tym na blogu. W te wszystkie piękne miejsca chcemy zabierać nasze Pary Młode, którym wymarzył się plener ślubny w wyjątkowym miejscu.

Jeśli szukasz ciekawych lokalizacji na plener ślubny w Małopolsce niedaleko Nowego Sącza czy Krakowa, to sprawdź nasz poradnik dotyczący wyboru takiego miejsca. Przedstawiliśmy tam kilka ciekawych propozycji, które dodatkowo opisaliśmy. Kliknij i sprawdź piękne miejsca na sesję ślubną.

Pieniny to przepiękne pasmo górskie do zdjęć ślubnych

Pieniny mają w sobie to coś. Są niewysokie, a mają na swoim terenie kilka perełek, w których zdjęcia ślubne wykonuje się jednym tchem. Jezioro Czorsztyńskie to takich należy. Wspomnieć można również Wysoki Wierch leżący między Palenicą a najwyższym szczytem Pienin Wysoką. Są przecież jeszcze Sromowce Niżne, gdzie jest most nad Dunajcem, widoki na Trzy Korony czy Wąwóz Szopczański. Po drugiej stronie w Jaworkach Wąwóz Homole, który uwielbiamy i jeszcze wiele innych godnych polecenia miejsc. Pieniny to także wiele punktów widokowych na Tatry. Bardzo fajna jest sesja ślubna zimą w lesie, którą sami mieliśmy, nad morzem, która nam się zawsze bardzo podobała oraz w Pałacu w Wilanowie. Mamy takie marzenie, żeby zrobić komuś zdjęcia nad morzem.

Na koniec zapraszam Was jeszcze do wpisu, w którym kompleksowo opisaliśmy wszystkie kwestie związane z organizacją sesji narzeczeńskiej.

Sesja narzeczeńska – porady, pomysły i inspiracje

ZOBACZ PRZEWODNIK