Harmonogram dnia ślubu – przykładowy plan godzina po godzinie

Zastanawiasz się, jak zaplanować swój dzień ślubu? Myślisz, jak ten najważniejszy dzień wesela ma wyglądać godzina po godzinie? Potrzebujesz przykładowego planu dnia? Stworzyliśmy harmonogram dnia ślubu, dzięki któremu dowiesz się, o czym pamiętać, o czym nie zapomnieć oraz jak zaplanować dzień ślubu, żeby się nie spóźnić do kościoła na uroczystą ceremonię.

Zobacz nasz poradnik, w którym krok po kroku podpowiadamy, co powinniście sobie zaplanować, aby stworzyć idealny godzinowy scenariusz ślubu i wesela.

Plan dnia ślubu godzina po godzinie

Jak zaplanować dzień ślubu?

To na pewno pytanie, które nasuwa Wam się podczas organizacji ślubu i wesela. Być może tym pytaniem szukacie odpowiedzi jak ułożyć harmonogram dnia ślubu, aby zminimalizować stres i znaleźć złoty środek na nie marnowanie czasu i energii w tym wyjątkowym dniu.

Jak powstaje harmonogram dnia ślubu?

Harmonogram dnia ślubu powstaje poprzez Wasze zdyscyplinowanie i chęci, aby ten dzień wypadł jak najlepiej. Chcecie się dobrze przygotować, aby uniknąć wpadek lub po prostu marnowania czasu. Chcecie korzystać z dnia ślubu pełnymi garściami.

Pierwszym Waszym punktem powinno być przygotowanie planu. Najlepiej będzie jeśli kilka dni wcześniej rozpiszecie sobie cały dzień ślubu na kartce. Najważniejsze, aby rozpisać swoje obowiązki i przyjemności, które chcecie, aby w ten jeden wyjątkowy dzień spełnić. Pamiętajcie, że dobra organizacja dnia ślubu to klucz do sukcesu, aby niczego nie żałować.

ślub plan dnia

Przykładowy harmonogram i plan dnia ślubu godzina po godzinie

Z racji, że uczestniczymy w reportażach dnia ślubu i wesela, gdzie w większości śluby odbywają się o godzinie 14:00, a do Pana Młodego przyjeżdża zespół weselny i drużba weselny (prowadzący, śpiewający wodzirej), to przykładowy plan dnia Państwa Młodych może wyglądać tak:

  • 06:00 Pobudka Panny Młodej. Pan Młody może jeszcze trochę pospać
  • 06:10 Kąpiel
  • 06:30 Obfite śniadanie!
  • 07:10 Wizyta u fryzjera
  • 09:00 Wizyta u makijażystki
  • 10:00 Przygotowania Panny Młodej
  • Nasz przejazd do Pana Młodego. (średnio mieszkacie 30 minut od siebie)
  • 11:20 Przygotowania Pana Młodego
  • 12:00 Przyjazd zespołu weselnego wraz z drużbą weselnym i rozpoczęcia tego wyjątkowego dnia.
  • Błogosławieństwo Pana Młodego (około 10 minut)
  • Przejazd do Panny Młodej
  • Błogosławieństwo Pary Młodej (około 20 minut)
  • Przejazd do kościoła
  • 14:00 Ślub
  • 15:30 Przyjazd na salę weselną
Harmonogram wesela

Organizacja w dniu ślubu, czyli harmonogram weselny dla Pary Młodej

Pobudka, kąpiel, śniadanie – te punkty są najważniejsze. Dzień wcześniej musisz zaplanować, o której się obudzić, aby spokojnie wziąć poranny prysznic i zjeść wartościowe śniadanie bez pośpiechu.

Spotkanie z fotografem i kamerzystą ślubnym

Spotkanie z fotografem i kamerzystą ślubnym, to ważna kwestia, którą chcę poruszyć. Wybierając nas do uwiecznienia przepięknej historii, uwielbiam się z Wami spotykać na żywo. W większości przypadków nam się to udaje. Podczas spotkania, kiedy pokazuję najnowsze realizacje, pijemy razem herbatę i poznajemy się.

Uwielbiam słuchać Waszych opowieści o sobie, jaki macie plan działania odnośnie przygotowań do ślubu i jak dzień ślubu będzie wyglądał. Spędzamy ze sobą trochę czasu i chcemy być dla Was bliskimi osobami, abyście w dniu ślubu byli otwarci na nas i nie stresowali się przy nas. Warto też o nas rozmawiać ze swoimi bliskimi, którzy pojawią się domu podczas reportażu ślubnego. Jeśli usłyszą, kim jesteśmy, jacy jesteśmy, jak było z nami na spotkaniu przy podpisaniu umowy, to będzie Wam i Waszej rodzinie łatwiej.

Przygotowania w dwóch domach

Jeśli Wasze domy oddalone są do 30 minut drogi, to z reguły wolicie najpierw realizację przygotowań ślubnych Panny Młodej. Następnie przygotowania ślubne realizujemy u Pana Młodego. Kolejne punkty są już zależne od tego, co ustaliliście z zespołem weselnym. Tutaj ważne jest, aby uwzględnić w planie dnia właśnie nasz przejazd między domami, w których mieszkacie.

Przygotowania w jednym domu

Jeśli planujecie przygotowania ślubne zrobić w jednym domu, to my przemieszczamy się tylko między pokojami. Bywa tak, że przygotowania są we wspólnym pokoju. To już sami musicie zdecydować, który wariant jest odpowiedni dla Was.

Na koniec tego etapu zobacz nasz obszerny poradnik dotyczący przygotowań ślubnych u Panny Młodej i Pana Młodego.

First look

First look, to piękny moment, w którym Państwo Młodzi widzą się po raz pierwszy. Są już gotowi do ślubu – w sukni ślubnej i garniturze. Warto zawrzeć w planie dnia ślubu ten moment. Jest on tak bardzo osobisty i chwytający za serce. Wtenczas jesteście wzruszeni, zapatrzeni w siebie i bardzo naturalnie okazujecie sobie uczucia. Dajcie się ponieść emocją, niech nawet pojawią się łzy, bo moment pierwszego spojrzenia na siebie jest przepiękny! Warto go zaplanować tam, gdzie będziecie sami. W ogrodzie, we wiacie, może nad stawem, wzdłuż pól, a nawet i w pokoju. Tutaj na pewno pozostawiamy Wam dowolność wyboru.

Błogosławieństwo przez rodziców dla Pary Młodej

Błogosławieństwo to bardzo ważny i bliski moment dla Pary Młodej, ale przede wszystkim dla Waszych rodziców i seniorów rodów. Na sądeckim terenie spotykamy się, że są dwa momenty błogosławieństwa przez rodziców. Mianowicie w domu rodzinnym Pana Młodego, a drugi już razem jako przyszli małżonkowie w domu rodzinnym Panny Młodej. W zależności od regionu raczej planowane jest jedno błogosławieństwo wspólne w domu Panny Młodej.

Przejazd do kościoła

Po błogosławieństwie w domu Panny Młodej musicie zaplanować przejazd do kościoła. Trzeba w takim przypadku wziąć pod uwagę odległość Waszego domu z kościołem. W większości przypadków do kościoła wyjeżdżamy 30 minut lub 20 minut przed planowaną godziną mszy. Czasem dostajecie wcześniej informację od księdza, że należy w kościele być co najmniej 15 minut przed mszą, aby jeszcze móc podpisać dokumenty. Do kościoła towarzyszy Wam kierowca, który wiezie Was wypożyczonym samochodem Waszej ulubionej marki.

Przykładowy plan ślubu