Ile kosztuje fotograf na wesele? Na co zwracać uwagę?

Ile kosztuje fotograf i kamerzysta na wesele? Dzięki temu dowiesz się, ile trzeba zapłacić za fotografa ślubnego oraz czy jest jakaś różnica między zdjęciami od amatora, a od profesjonalisty.

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania fotografa i kamerzysty ślubnego, to sprawdź naszą ofertę tutaj i napisz do nas.

Reportaż ślubny – chwile, które się nie powtórzą

Ile zapłacimy za fotografa ślubnego? Czy to będą dobrze wydane pieniądze? Czy tani fotograf poradzi sobie podczas wesela? Czy droższe zdjęcia ślubne faktycznie są tak bardzo potrzebne? Te pytania zawsze zadaje sobie wiele Par Młodych poszukujących najlepszego fotografa na swoje wesele.

Jak wiadomo uroczystość ślubna, to wydatek wielu tysięcy złotych. Jedni starają się zminimalizować koszty do minimum, inni uważają, że to jest dla nich najważniejszy dzień i nie będą oszczędzać. Wynajęcie klimatycznej sali weselnej, zakup wymarzonej sukienki ślubnej, przygotowanie efektownych zaproszeń, wynajęcie fotografa ślubnego i filmowca.

Wszystkie te sprawy trzeba dopiąć na ostatni guzik. Reportaż ślubny to jest chwila i tego powtórzyć nie można. Przeżywa się to jeden raz w dniu ślubu, jednak przy profesjonalnych fotografiach miłe wspomnienia wracają.

Cena za fotografa ślubnego

Ile trzeba zapłacić za dobrego fotografa?

Ceny fotografów ślubnych są różne i zależą od wielu czynników. Często podczas rozmowy telefonicznej czy na spotkaniu zapoznawczym słyszymy pytanie. Dlaczego tak drogo? Przecież inny fotograf ślubny w Nowym Sączu, Krakowie, Rzeszowie czy Tarnowie powiedział nam mniej. I tutaj zaczynają się różne podejrzenia, że ktoś kogoś chcesz oszukać, że przecież tam jest taniej i tak dalej.

Trzeba wiedzieć, że każdy fotograf ślubny ma swój cennik i czasem jest taka cena, która potrafi zdziwić. Cena za profesjonalnego fotografa ślubnego kształtuje się od 3500 do 6000 złotych. Natomiast ceny za filmowanie wesela od 3600 do nawet 7000 złotych.

Ile kosztuje fotograf na wesele

Tani fotograf na ślub czy profesjonalna firma?

Często jest tak, że wiele osób robiących zdjęcia i ogłaszających się jako fotografowie ślubni idą w sobotę na zlecenie weselne, a od poniedziałku wracają do swojej normalnej pracy w biurze, sklepie czy innym miejscu. Praca nad Twoimi zdjęciami wykonywana jest wieczorami po pracy lub w miarę wolnego czasu.

Profesjonalny fotograf posiada własną firmę i nie ma czasu pracować u kogoś innego. Szukając najtańszych ofert za ślubne fotografie, może się okazać, że nasz fotograf oferujący wykonanie reportażu, sesji w innym dniu i albumu ślubnego weźmie za to wszystko mniej, niż wyjdzie nas koszt wynajęcia samochodu ślubnego. Takie sytuacje się zdarzają. Co się później okazuje?

Para Młoda, czeka po kilka miesięcy, z fotografem nie ma żadnego kontaktu, przeważnie nie może powołać się na umowę, bo takowej nie ma. Wtedy jest żal, że nie skorzystano z oferty profesjonalnej firmy.

Ślub fotograf cena