Zimowa sesja zdjęciowa – jak się do niej przygotować?

Zimowa sesja zdjęciowa jest coraz chętniej wybierana przez Pary Młode po swoim ślubie. Nawet zakochani, którzy mieli swój ślub w okresie letnim, czy na jesieni, postanawiają poczekać na plener zdjęciowy i zrobić sobie sesję fotograficzną w grudniu, styczniu i marcu. Jest wtedy śnieg i mróz, ale są gorące uczucia, które mogę zapisać swoim aparatem podczas spotkania. Zobacz nasz wpis dotyczący zimowej sesji zdjęciowej, poznaj ciekawe pomysły i porady, jak się do nie przygotować i o czym pamiętać.

Sesja ślubna w zimie

Sesja fotograficzna w zimie, ale gorące uczucia Pary Młodej

Zima jest tylko dokoła nas, a gorące uczucia przekładają się na udany efekt pleneru zdjęciowego. Fotografie są wtedy jeszcze bardziej przepełnione miłosną historią. Mimo to, że każda pora jest dobra, aby ruszyć w plener, to wiele osób wzdryga się, gdy pomyśli o zimowej sesji zdjęciowej. Dlaczego? Wszyscy lubimy czuć się komfortowo. Najlepiej, żeby było pięknie i słonecznie. Uwierzcie mi, że zdjęcia w porze zimowej mogą być piękne i pełne miłości.

Zdjęcia zima plener
Zimowa sesja zdjęciowa
Zimowa sesja ślubna

Ciekawe pomysły na plenery zimowe – gdzie najlepiej pojechać?

Najczęściej na zdjęciach zimowych możemy oglądać: pozujące kobiety, szalejące na śniegu dzieci oraz zakochanych na swoich sesjach narzeczeńskich. Rzadziej, chociaż teraz coraz więcej par po swoim weselu.

Zobacz poradnik, jak zaplanować swoją pierwszą i niezapomnianą sesję narzeczeńską.

Sami mieliśmy swoje wesele w styczniu, a kilka dni później pojechaliśmy na plener zdjęciowy w zimowe Tatry. Było zimno, ponad -15 stopni i bardzo śnieżnie. Swoje zdjęcia mieliśmy na Kasprowym Wierchu. Ten pomysł okazał się świetny. Jakie jeszcze mogą być inne pomysły na zimowe zdjęcia ślubne?

  1. Sesja ślubna w lesie nie ma nic piękniejszego niż gałęzie uginające się od ciężaru śniegu,
  2. Na punkcie widokowym – wyobraź sobie, że stoicie jako mąż i żona na łące, a za Wami rozciągają się niesamowite krajobrazy,
  3. Innym pomysłem na zimowe zdjęcia może być jakiś zamek lub opuszczony dwór. Wtedy zdjęcia wychodzą bardzo tajemniczo,
  4. Fajnie wyglądają też zimowe fotografie nad zamarzniętą rzeką,
  5. Miasto może być także fajnym sposobem na uwiecznienie Waszej miłości, chociaż zawsze polecamy miejsca, gdzie w ciszy.
śnieg, las plener ślubny
Pani Młoda zima śnieg
Plener zima
zima śnieg para mloda

Jak się przygotować i o czym pamiętać przed wyruszeniem na zimową sesję ślubną?

Że to nie żadna kara lub obowiązek. Po prostu chcecie mieć zimowe fotografie w swoim ślubnym albumie. Warto się ciepło ubrać. Pan Młody może mieć założony płaszcz, a Pani Młoda zimowe bolerko czy kożuszek. To nic dziwnego i nie trzeba do każdego zdjęcia ich ściągać. Fotografie wtedy mają swój klimat. Fajnie mieć rękawiczki, ponieważ na chwilę można sobie je założyć i się ogrzać.

My często chodzimy po górach, więc wiemy, że w zimie herbata w termosie jest konieczna. To nic śmiesznego, jeśli na zimowe zdjęcia plenerowe weźmiecie sobie ciepłą herbatę. Może wyjść z tego nawet fajna historia. 🙂

Na koniec polecam Ci jeszcze zobaczyć na wpis o tym, jak zaplanować i zorganizować swoją wymarzoną sesję ślubną. Znajdziesz tam wiele przydatnych informacji.

ślub zima