Przygotowania ślubne Panny Młodej i Pana Młodego – o czym warto pamiętać?

Przygotowania ślubne Panny Młodej i Pana Młodego, to pierwsze najważniejsze wydarzenie podczas wesela. To ten czas, gdy najważniejsze chwile w życiu zbliżają się wielkimi krokami. Aby nieco Wam ułatwić te pierwsze chwile wyjątkowego dnia, przygotowaliśmy poradnik dotyczący przygotowań do ślubu Panny Młodej i Pana Młodego. Dzięki nim o niczym nie zapomnicie, wszystko idealnie zaplanujecie, a podczas weselnego dnia będziecie mniej zestresowani i bardziej uśmiechnięci.

Co zawiera ten poradnik przygotowań do ślubu?

 1. Wizyty w salonie fryzjerskim,
 2. Odwiedziny u kosmetyczki,
 3. Przygotowania ślubne w domu Panny Młodej,
 4. 11 rzeczy, o których Panna Młoda musi wiedzieć, przed rozpoczęciem przygotowań do ślubu,
 5. O czym Panna Młoda nie może zapominać w dniu ślubu?
 6. Co musi zrobić Pan Młody w dniu ślubu?
 7. Przygotowania Pana Młodego,
 8. Jak zaplanować przygotowania do ślubu u Pana Młodego?
 9. Co zrobić, aby zmniejszyć stres podczas przygotowań?
 10. Czas trwania przygotowań ślubnych u Panny Młodej i Pana Młodego.
Przygotowania ślubne w domu u Panny Młodej
Przygotowania ślubne w domu u Panny Młodej

Fryzura to początek przygotowania do ślubu Panny Młodej

Jedną z pierwszych przyjemności, jakie Cię czekają podczas przygotowania w dniu ślubu, to jest właśnie wizyta w salonie fryzjerskim. Udaj się na wcześniej umówiona wizytę lub poczekaj na fryzjerkę jeśli umówiłaś się z nią w swoim domu.

Wizyta Panny Młodej w salonie fryzjerskim – o czym musisz wiedzieć?

 1. Zaplanuj dojazd. Najlepiej przyjechać 10 minut wcześniej przed planowaną wizytą. Zarezerwuj czas zapasowy, aby uniknąć spóźnienia do salonu kosmetycznego,
 2. Na wizytę pamiętaj, aby założyć rozpinaną koszulę lub bluzkę, aby podczas przebierania się później nie zniszczyć fryzury,
 3. Tę ostatnią wizytę przed ślubem w salonie kosmetycznym, zaplanuj tylko na układanie fryzury. Wszystkie zabiegi dotyczące włosów wykonaj do dwóch tygodni przed weselem,
 4. Najważniejsza porada – zrelaksuj się podczas całej wizyty.
 5. Szacowany czas wizyty w salonie fryzjerskim, to: 60 – 90 minut.

Wizyta fryzjerki w domu Panny Młodej – niech ten dzień zacznie od Ciebie

Jako pierwsza ze wszystkich chętnych Pań skorzystaj z usługi fryzjerki. Unikniesz spóźnienia do kosmetyczki. Planowany czas na ułożenie fryzury może się wydłużyć z różnych powodów. Gdy będziesz mieć gotową fryzurę i zaplanowanego czasu Ci zostanie, to możesz to wykorzystać na kolejne minuty relaksu. Czas układania fryzury: 60-90 minut.

Wizyty Panny Młodej w salonie fryzjerskim - przygotowania ślubne
Wizyty Panny Młodej w salonie fryzjerskim

Makijaż to punkt obowiązkowy przygotowań ślubnych Panny Młodej

Makijaż to kolejny krok, który Panny Młode chcą na pewno zrealizować w dni ślubu. Oczywiście, tak jak w sytuacji fryzury, tutaj także masz dwa wyjścia:

 • Jedziesz do salonu kosmetycznego,
 • Kosmetyczka odwiedza Cię w Twoim domu (wygodna opcja i mniej stresu podczas przygotowań do ślubu).

O czym musisz wiedzieć podczas ślubnej wizyty w salonie kosmetycznym?

 1. Zaplanuj czas na dojazd do salonu kosmetycznego,
 2. Nie spóźnij się na swoją wizytę. Bądź co najmniej 10 minut wcześniej niż planowana godzina Twojej wizyty,
 3. NAJWAŻNIEJSZA Z PUNKTU FOTOGRAFA ŚLUBNEGO: Zaplanuj tę wizytę tak, aby mieć w zapasie dobre 30-40 minut. W większości przypadków, gdy przyjeżdżamy z kamerzystą na przygotowania ślubne do salonu kosmetycznego, to musimy odstąpić czas zaplanowany na spokojne przygotowania w domu czy w ogrodzie na makijaż, bo 1,5 h było niewystarczająco. Wiemy, że makijaż jest bardzo ważny, ale szkoda poświęcać przygotowania ślubne Panny Młodej,
 4. Czas na przygotowaniach ślubnych jest wyjątkowy i już się nie powtórzy. Po prostu, na makijaż umów się dość wcześnie, aby w przypadku wesela z drużbą weselnym i mszą o 14:00 być w domu gotowa o 10:00. Czytając dalej, dowiesz się dlaczego,
 5. Zostaw obawy, strach i niepewności w salonie kosmetycznym.
Przygotowania ślubne Panny Młodej - salon kosmetyczny
Przygotowania ślubne Panny Młodej w salonie kosmetycznym

Przygotowania do ślubu – wizyta w salonie kosmetycznym

W przypadku wizyty w salonie kosmetycznym Panny Młode muszą zaplanować do 1,5 h czasu. Ten czas z reguły jest przeznaczony na wykonanie makijażu ślubnego. Wszystkie inne zabiegi na twarz zrealizuj do dwóch tygodni przed ślubem lub jeśli wymaga tego zabieg nawet wcześniej.

Jeśli salon kosmetyczny jest oddalony od Twojego domu o jakąkolwiek odległość, to zaplanuj także czas na dojazd. Czas spędzony w salonie na pewno przeznacz na relaks. To jest świetny moment na odstresowanie się i zostawienie swojego strachu wraz z kosmetyczką. Może jej towarzyszyć cały dzień, ona sobie z nim poradzi, a Ty czuj się wyjątkową, najpiękniejszą i najbardziej radosną Panną Młodą.

Przygotowania do ślubu – wizyta makijażystki w Twoim domu

Ten wariant bardzo często sprawdza się u naszych Panien Młodych. Bardzo często makijażystka odwiedza dom, w którym tworzymy historię przygotowań do ślubu. Zastanów się, bo to rozwiązanie jest dobre, wtedy, gdy z wizyty chce skorzystać więcej osób: mama, świadkowa, siostra. W takim przypadku jest to bardzo wygodne i na pewno mniej stresujące dla Ciebie i osób Tobie bliskich.

Złota rada

 • Pamiętaj, abyś ze wszystkich Pań, Ty miała pierwszeństwo!
Przygotowania ślubne Pani Młoda
Ostatnie poprawki w salonie kosmetycznym i Panna Młoda będzie gotowa

Czas oczekiwania i przygotowania ślubne Panny Młodej

CZAS OCZEKIWANIA NA PRZYGOTOWANIA ŚLUBNE W DOMU

Długość czasu oczekiwania na przygotowania do ślubu w domu, zależy w dużej mierze, od tego, o której rozpoczęłaś dzień. Ten czas można spędzić w gronie rodziny i świadków. Kiedy za kilka chwil przyjedzie fotograf ślubny, będziecie mieć pełne ręce roboty! Jeśli masz ochotę na przygotowaniach ślubnych być w zwiewnej sukience czy w szlafroku ślubnym, to powinnaś właśnie teraz już się przebrać.

Panna Młoda w szlafroku jeszcze przed ubraniem sukni
Panna Młoda w szlafroku jeszcze przed najważniejszym. Za kilka chwil rozpoczniemy przygotowania w domu od ubrania sukni ślubnej

Ubieranie sukni ślubnej, dodatków ślubnych: kolczyków, naszyjniku, bransoletki, podwiązki, butów i welonu

Wydarzenie to jest przepięknym czasem dla każdej kobiety w życiu. Zaproś na przygotowania ślubne najbliższe Twojemu sercu osoby: przyjaciółki, świadkową, mamę, siostry. Ciesz się tą bardzo kobiecą i cudną chwilą. Pamiętając, że wszystkie niepewności, stres zostawiłaś w rękach kosmetyczki, tutaj czuj lekkość, radość oraz celebruj ten czas, jak najlepiej potrafisz.

Zakładanie butów Panna Młoda

Przygotowania ślubne Panny Młodej w domu – 11 rzeczy, o których musisz wiedzieć

Po przyjeździe fotografa ślubnego nie musisz od razu zakładać sukni ślubnej i dodatków. Możemy ten czas spędzić troszkę inaczej, a przygotowania ślubne będą wyjątkowe. Skup się na detalach i dekoracjach – one tworzą niesamowity klimat.

 1. Przygotuj się do tego specjalnego wydarzenia już dzień wcześniej. Warto zadbać o to, żeby pokój na przygotowania ślubne był wysprzątany. Aby nie było w nim niepotrzebnych rzeczy, chyba że chcecie je później oglądać w reportażu ślubnym.
 2. Przygotuj suknię, dodatki ślubne oraz bieliznę, rajstopy dzień wcześniej. Aby w dniu ślubu nie było niespodzianki i akcji: „gdzieś zawieruszył mi się kolczyk” czy „nie mogę znaleźć rajstop”.
 3. Przygotuj malutki poczęstunek dla swoich najbliższych kobiet: ciasteczka, tort, winko, szampan lub whisky oraz piękne kieliszki
 4. Przygotuj szlafroki dla swoich druhen i kwiaty.
 5. Wybierz najjaśniejszy pokój. Jeśli to nie możliwe, to często zdarza się, że przygotowania są u najbliżej rodziny w dużych przestronnych, jasnych pokojach. Zrezygnuj z pokoju w kolorystyce fioletu, różu, czerwieni, mocnej zieleni. Może Twoja siostra ma dom z dużym salonem i chce, abyś właśnie tam się przygotowywała. Zastanów się.
 6. Czas spędzony w błogim nastroju podczas kiedy nikt nie przeszkadza. A może chwilowe rozmowy na dużym łóżku z druhną, a może bitwa na poduszki (delikatna), aby wyzwolić z siebie emocje? Pomyśl o tym.
 7. Przygotuj duże lustro. Często zdarza się, że przygotowujecie na tę wyjątkową chwilę wolnostojące lustro lub macie przy garderobie.
 8. Przygotuj fotel lub krzesło specjalnie na tę okazję, na którym założysz ostatni raz swój pantofelek w panieńskim życiu.
 9. Nie rezygnuj z intymnych portretów w szlafroku. Delikatnie odsłonięte ramię, ujęcia koronek, a może portrety z kwiatami w szlafroku?
 10. Suknie dla swoich druhen, podwiązki w jednakowej kolorystyce, piękne bukiety. Te detale połączone ze sobą nadają przygotowaniom nadzwyczajnego klimatu. Radosne i piękne druhny, które wspierające Pannę Młodą, to skarb. Nie omieszkam ominąć portretów w gotowych stylizacjach.
 11. W końcu przygotowania. Część w domu, część w ogrodzie lub tylko w ogrodzie. Wisząca suknia na drzewie bądź specjalnym stojaku w towarzystwie kwiatów w wazonach na stoliczku z dodatkami ślubnymi.
 • Najlepiej na przygotowania ślubne przygotować 30 – 60 minut czasu.
Panna Młoda przygotowania

O czym jeszcze nie może zapomnieć Panna Młoda w dniu ślubu?

Śniadanie w tym dniu musi być koniecznie obfite. Z racji następujących po sobie wizyt, Panny Młode już rezygnują z jedzenia w późniejszych godzinach. Jednym z powodów jest przede wszystkim wizyta u kosmetyczki. Jak wiadomo później po wizycie i ewentualnym posiłku ucierpią usta. W takim przypadku warto u kosmetyczki dokupić trochę szminki w malutkim pudełeczku, aby zawsze móc poprawić wygląd ust.

Ważne jest, aby przygotować sobie jeszcze jakąś przekąskę. Mimo że nie odczuwasz głodu, to powinnaś jeść co 3 godziny. Przed wyjazdem do kościoła warto zjeść np.: lekką sałatkę z kurczakiem.

Ważne, aby w tym dniu się nawadniać. Nie zapominajcie o wodzie. Warto zakupić słomki, dzięki którym nie zetrzecie pomadki, ale też nie zabrudzicie niczego. Pomysł ten u mnie sprawdził się w 100%.

Każde nasze przygotowania ślubne kończymy zdjęciami portretowymi
Każde nasze przygotowania ślubne kończymy zdjęciami portretowymi

A jak wygląda przedpołudnie u Pana Młodego?

Pan Młody okazuje się, że ma więcej czasu niż Panna Młoda już od samego poranka, ale nie uniknie kilku obowiązków, chyba że przekaże je świadkowi. O czym musi pamiętać Pan Młody podczas swoich przygotowań do ślubu? Przeczytaj poniżej.

Wizyta mężczyzny w salonie fryzjerskim

Jeśli Pan Młody planuje wizytę w salonie fryzjerskim, to powinien wziąć pod uwagę, że będzie to trwało od 20 do 40 minut + dojazd do tego miejsca. W zależności czego oczekuje Pan Młody, w salonie fryzjerskim może skrócić swoje włosy oraz ułożyć wymarzoną fryzurę.

O czym Pan Młody musi pamiętać w dniu ślubu?

 1. Zadzwonić do zespołu weselnego i dogadać ostateczne szczegóły dojazdu, ewentualnie zaproponowania transportu z sali weselnej, gdzie rozkładają sprzęt, a jego domem, gdzie rozpocznie się granie.
 2. Zadzwonić do drużby weselnego / wodzireja, osoby, która prowadzi wesele od powitania się z Panem Młodym przy jego domu, aż do prowadzenia zabaw oczepinowych. Bardzo znana tradycja Ziemi Sądeckiej.
 3. Ewentualnie zadzwonić po transport. Przypomnieć się kierowcy autobusu dla zespołu i gości weselnych.
 4. Zadzwonić do kierowcy, który prowadzi wypożyczony samochód ślubny i ustalić z nim dokładny dojazd i czas, na którą macie życzenie, aby był.

O czym Pan Młody nie może zapomnieć w dniu ślubu?

 1. Odebrać kwiaty z kwiaciarni – bukiet ślubny i butonierki.
 2. Odebrać chleb dla nowożeńców (Chyba że ten obowiązek jest na głowie właściciela sali weselnej).
 3. Obrączek z domu. ; )
Przygotowania ślubne w domu Pana Młodego
Przygotowania ślubne w domu Pana Młodego

Przygotowania ślubne u Pana Młodego – jak je zaplanować?

Z doświadczenia i naszej obserwacji jako fotografa i kamerzysty wynika, że większość Panów Młodych rezygnuje z maksymalnej chęci udziału w swoich przygotowaniach. W większości przypadków chcą tylko szybkie zdjęcia, załatwmy te formalności, bo oni nie są stworzeni zdjęć, sesji itp.

Czy to jest błąd? Panowie uwierzcie, że męskie przygotowania są świetne. Dajcie się porwać w wir przygotowań ślubnych, bo to jest wyjątkowy czas! Skupcie się nie tylko na założeniu koszuli, spinek, muchy i butów. Stwórzcie w męskim gronie niezwykłą aurę przygotowań ślubnych.

Ślub przygotowania Pan młody
Podczas przygotowań do ślubu, osoba pomagająca odgrywa bardzo ważną rolę

O czym musi pamiętać Pan Młody na swoich przygotowaniach do ślubu?

 1. Przygotuj się do przygotowań już dzień wcześniej. Zadbaj o porządek w pokoju i wynieś rzeczy, których nie chcesz mieć ujętych w reportażu ślubnym.
 2. Przygotuj garnitur do ślubu, pasek, spinki ślubne, buty oraz muchę / krawat dzień wcześniej.
 3. Koniecznie – nie rezygnuj z zaproszenia „dobrego teamu” swoich kolegów, którzy pomogą Ci zmniejszyć stres.

A może skoro Panna Młoda z druhnami mają niezapomniane przygotowania ślubne, to tutaj zróbmy też coś szalonego. Otwórz się na sytuację, te chwile są wyjątkowe, aby je sfotografować i sfilmować. Nie przejmuj się naszą obecnością. Wyluzuj się. My uwielbiamy zapisywać dla Was historię, która jest nietuzinkowa.

Inspiracje męskich przygotowań ślubnych Pana Młodego

 1. Popijanie whisky z lodem, szklanki, cygaro – sesja w pokoju lub w ogrodzie,
 2. Męskie rozmowy i relaks,
 3. Męskie portrety.
 • Przygotowania ślubne Pana Młodego trwają około 30 minut.
Pan Młody