Podziękowania dla rodziców – ważny moment w dniu ślubu

Podziękowania dla rodziców to istotny moment w życiu każdego dziecka i ich rodziców w dniu ślubu, a przede wszystkim na weselu. Bardzo dużo osób decyduje się zorganizować to na sali w tym wyjątkowym dniu, który planujecie dość długo. Dzięki Waszym Kochanym rodzicom możemy spotkać się na sali weselnej, wśród przybyłych gości. Wasze życie od pierwszych chwil zależało od nich.

Spis treści

To właśnie rodzice się Wami opiekowali, troszczyli i starali się, abyście każdego dnia wzrastali i byli mądrzejsi

To rodzice byli Waszymi pierwszymi nauczycielami, uczyli Was nowych rzeczy, służyli radami i otulali płaszczem, abyście nie doznali przykrości. To, co robią rodzice dla swoich dzieci, to zawsze będzie nieoceniona wartość. A Wy teraz stoicie przed wydarzeniem podziękowania dla rodziców oraz chcecie zaplanować ten nadzwyczajny moment w odpowiedniej formie. Nie jestem zdumiona, bo warto włożyć w przygotowanie się do tego momentu wiele serca, tak jak oni wkładali przez całe Wasze życie.

Jak przygotować się do podziękowań dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców, to niewątpliwie ważne wydarzenie w życiu dziecka i rodziców. Aby się dobrze przygotować, przeczytajcie ten poradnik, który dla Was przygotowaliśmy. Wskazówki i porady wynikają z naszego doświadczenia. Poradnik zawiera wiele cennych wskazówek i porad, ale także wiele inspiracji na organizację tego pięknego momentu. Mamy nadzieję, że któryś z przedstawionych pomysłów będziecie chcieli zrealizować z nami.

PORADNIK OD A DO Z:
PODZIĘKOWANIA DLA RODZICÓW

Podziękowania dla rodziców – jeden z najbardziej wzruszających momentów na weselu

Każdy rodzic, który przygotowuje się do ślubu swojego dziecka, ma świadomość, że jest to nowy etap dla Was i dla nich. Dzień ślubu i wesela swojego dziecka każdy rodzic przeżywa bardzo indywidualnie, ale jest to bezsprzecznie jeden z najbardziej wzruszających fragmentów w jego życiu.

Pierwsze wzruszenie pojawia się u mamy czy taty podczas przygotowań do ślubu Panny Młodej, czy Pana Młodego lub podczas błogosławieństwa w rodzinnych domach Młodej Pary i podziękowania od nich dla rodziców za wychowanie i dotychczasowe starania. W tym dniu wzruszeń nie ma końca, np.: podczas przejścia Pary Młodej środkiem kościoła i składaniu przysięgi, gdzie ślubujecie sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Ale także podczas życzeń, które składają nowożeńcom i podziękowań dla rodziców na sali weselnej.

Podziękowanie dla rodziców

Czy na weselu musi być podziękowanie dla rodziców?

Na weselu nie musi być podziękowań dla rodziców. Jest to ważny moment w tym dniu i tylko od Was zależy kiedy wybierzecie odpowiednią chwilę, aby podziękować swojej mamusi i tatusiowi za wszystko, co dla Was zrobili i do czego w Waszym życiu się przyczynili. Podziękowania bardzo chwytają rodziców za serce. Jest to niesłychanie dla nich, ale także dla Was wzruszający moment, gdzie możecie wyrazić Wasze uznanie za każde dobro, miłość i szacunek. To dzięki nim w pewnym stopniu jesteście na takim etapie życia.

Wybierając najlepszą formę podziękowań dla rodziców, możecie sprawić, że poczują się wyjątkowo. Mimo że spora część Nowożeńców nie decyduje się na organizacje podziękowań na sali weselnej, to raczej zapisuje ten punkt jako jeden z ważniejszych podczas całego dnia, który na pewno chce zrealizować. Podczas pracy jako fotograf ślubny zazwyczaj na terenie Małopolski, zwłaszcza okolic Nowego Sącza i Brzeska, nie raz mogliśmy ująć na fotografii i we filmie:

  • Moment podziękowań dla rodziców w domu,
  • Chwile podziękowań dla rodziców w kościele.

Kiedy zorganizować podziękowania dla rodziców w dniu ślubu i wesela?

To jest Wasza osobista decyzja, kiedy zdecydujecie o czasie organizacji podziękowania dla rodziców. Scenariusz w tym dniu na pewno jest zapięty na ostatni guzik i obfituje w różnego typu atrakcje weselne. Warto się zastanowić i wybrać odpowiedni moment, aby nie kolidowało z niczym innym, a chwila, która wybierzecie, była podniosła. Tak jak wyżej nadmieniłam, dla Was odpowiednią chwilą może być:

  1. Czas i chwile w domu Panny Młodej, gdzie spotykają się obie pary rodziców. Np.: zaraz po błogosławieństwie,
  2. Można zaplanować w kościele, np.: po przysiędze małżeńskiej lub na końcu ceremonii zaślubin,
  3. Tradycyjnie i najbardziej popularny sposób, czyli na sali weselnej. Ale macie do wyboru wiele wspaniałych momentów, o której wspomnę poniżej.

Tradycyjne podziękowania dla Waszych rodziców podczas wesela

Podziękowania dla rodziców podczas wesela stały się tradycją weselną. Planując je przeprowadzić, staracie się, wybrać odpowiednie chwile, szukacie idealnego momentu. Chcecie, aby uczestniczyli w tej sytuacji wszyscy weselnicy. Na pytanie kiedy jest rozsądny moment, musicie sobie odpowiedzieć sami co Wam w duszy gra.

Jednak zawsze jako fotograf ślubny proponuję, ze względu na wyjątkowość tych chwil, aby podziękowania Nowożeńcy dla rodziców zorganizowali przed północą i przed zabawami oczepinowymi – NIGDY, ALE TO PRZENIGDY PO NICH!

Najczęściej organizowane są o godzinie 22:00 lub przed północą o godzinie 23:45. Jednak innymi także pięknymi momentami są chwile po obiedzie, albo przed tortem weselnym o godzinie 20:00 lub 21:00.

Podziękowanie rodzicom na weselu

Podziękowania dla rodziców zaplanujcie, wtedy kiedy jako kamerzysta i fotograf ślubny jesteśmy z Wami

Moment podziękowań dla rodziców jak już wspomniałam jest ważny zarówno dla Was jak i bez dwóch zdań dla Waszych rodziców. Wiele szczerych emocji jest wyzwalane i naturalnie od serca przekazywane najukochańszym istotom na tym świecie. Uważam i do tej pory uważały też Pary Młode, które nas obdarowały zaufaniem, że moment podzięki dla rodziców powinny znaleźć się we filmie i zdjęciach ślubnych, które zostaną wklejone do albumu ślubnego lub zaprojektowane w fotoksiążce albo we fotoalbumie.

Podczas ułożonej przemowy, a także obdarowaniu rodziców prezentem z okazji podziękowań za wszelkie starania nie kryjecie łez, wzruszeń i bezgranicznych uścisków. Wiele pięknych form podziękowań dla rodziców potraficie wymyślić i przygotować na tę okazję. Te chwile są ulotne i warto je zatrzymać w kadrach fotografii i we filmie. Ustalamy w trakcie zawierania umowy z Wami godziny naszej pracy i warto wziąć je podczas planowania scenariusza dnia ślubu pod uwagę, aby mieć przepiękną pamiątkę na lata.

Czy jest nieodpowiedni moment na podziękowania dla rodziców podczas dnia wesela?

Jako fotograf ślubny namiętnie odradzam organizacji podziękowań dla rodziców po północy. Wiele starań, które spowodowały, że powstał tak piękny efekt, warto zaprezentować wcześniej, kiedy goście weselni są jeszcze w dobrej kondycji i będą z wielką ochotą odwzajemniać tę radość, która towarzyszy Wam i Waszym rodzicom podczas magicznego i cudownego momentu podziękowań dla rodziców.

Nie ma co kryć, że wiele osób po północy i po zabawach oczepinowych myśli już powoli o opuszczeniu wesela, szczególnie kiedy organizujecie dla nich także poprawiny. Z autopsji wiem, że o wiele lepiej jest zorganizować podziękowania dla rodziców od Was przed północą niż po.

Jak wyglądają i jaką mogą mieć formę podziękowania dla rodziców?

Podziękowania dla rodziców opiewają o różną formę dostosowaną do warunków, w jakich aktualnie są zorganizowane (dom, kościół i oczywiście sala weselna) i jak kiedyś wymarzyliście w swojej głowie. Przy tradycyjnej organizacji na sali weselnej zapraszacie ukochanych rodziców na środek, bo chcecie, aby ten moment był podniosły i wyjątkowy. W zależności od formy, jaką wybierzecie, podziękowania mogą się znacząco różnić od siebie, ale zdecydowanie jeden scenariusz powtarza się całkiem często.

Podziękowanie dla rodziców ślub

Jakie podziękowania od Młodej Pary dla rodziców są najczęściej organizowane?

Na środku kiedy znajdują się już Wasi rodzice, decydujecie się wygłosić przemówienie, otrzymują od Was prezenty i następnie dedykujecie im piosenkę, do której wspólnie tańczycie w kółku lub parami. Dość nie jednokrotnie decydujecie się także przy tej też okazji zaprosić na środek swoich rodziców chrzestnych, swoje babcie i swoich dziadków, ale także świadków, którzy zgodzili się pełnić tę zaszczytną rolę.

Osób, którym chcecie coś podarować, jest zdecydowanie czasem więcej, ale te wymienione raczej mają największy udział w Waszym życiu i są dla Was wyjątkowe. Przygotowanie dla nich prezentów, to z całą pewnością nie lada wyczyn. Zostając ze mną do końca wpisu, na pewno znajdziesz niejedną propozycję, która zrodzi w Was pomysł przygotowania na tę chwilę czegoś, co zaskoczy samych obdarowanych.

Wyjątkowe propozycje inspiracji podziękowań dla rodziców

Skoro tutaj jesteś ze mną, to znaczy, że chcesz się bardzo dobrze przygotować na podziękowania od Was dla rodziców. Chcę Ci przedstawić kilka propozycji, którymi warto się zainspirować podczas podjęcia decyzji o rodzaju formy, w jakiej zaprezentujesz ten wyjątkowy moment przed rodzicami, ale i przed zebranymi gośćmi. Niezaprzeczenie chcesz, aby dla rodziców był to cudowny moment i aby te chwile zapamiętali na długo.

Jaki szczególny prezent wybrać?

Z bagażu doświadczenia fotografa ślubnego mogę zdecydowanie powiedzieć, że w pamięci odciskają się te chwile, które niezwykle chwytają za serce i mocno wzruszają. Warto poświęcić więcej energii i przygotować dla nich te cudowne chwile. To są Wasi rodzice, więc ich najlepiej znacie. Warto przygotować i dopracować prezent, który będzie nawet z nimi utożsamiany. Czemu? Bo będzie niesztampowy i znamienity!

W jakiej formie i stylu napisać podziękowania lub je stworzyć?

Ten moment możesz zaplanować na wiele sposobów. Możesz wybrać formy tradycyjne, a możesz dołożyć więcej starań i przygotować na tę specjalną chwilę coś wyjątkowego. Bez różnicy od tego, jaką wizję macie w głowie, warto wymyślić prezent, który najwyraźniej będzie identyfikowany z Waszymi rodzicami. Jest to bardzo wzruszający moment na weselu, więc przemyśl, aby z tych sentymentalnych chwil razem nie stworzyć pustej „szopki”. To jest przewidywalna niespodzianka, a rodzice z przyjemnością jej oczekują. Jeśli nie pojawi się w domu czy w kościele, to na pewno o niej myślą podczas wesela.

Występ live przed Waszymi rodzicami i dołączonymi w tym wydarzeniu gośćmi

  • Przygotować własną piosenkę i ją zaśpiewać lub zagrać na instrumencie,
  • Ułożyć specjalny wiersz, opowiadanie dla rodziców,
  • Pokaz taneczny z grupą przyjaciół wyćwiczony na to nadzwyczajne wydarzenie.

Niejednokrotnie spotykamy się z takim rodzajem rozpoczęcia przygotowań dla rodziców. Jeśli uwielbiasz występować przed publicznością, grać na instrumencie (nawet jeśli dopiero zaczyna), czy tańczyć, a nawet pisać wiersze to, czemu tego nie wykorzystać? W taki sposób cudnie jest zaplanować te wyjątkowe chwile. Będzie to na pewno niebanalny sposób, którym zaskoczysz wszystkich na sali weselnej.

List dla rodziców

Przemówienie w formie listu, którego początek lub całość można odczytać, nie mówiąc wszystkiego z pamięci. Możecie czytać na przemian: raz czyta Pani Młoda, raz Pan Młody. Można przed tym zaangażować kucharki, aby rozdali wszystkim szampana i wzniesiecie toast wraz z Waszymi rodzicami po odczytaniu listu dla nich.

Tradycyjnie napisane przemówienie z odniesieniem się do wspomnień z Waszego wspólnie spędzonego czasu z rodzeństwem i rodzicami

Warto sformułować wyjątkowy list na ten moment i przemówienie powiedzieć przez mikrofon tak od serca. Warto poruszyć i wrócić do tych pięknych momentów, które miały miejsce w Waszym życiu wraz z rodzicami oraz braćmi i siostrami. Opowiadane krótkie wspomnienia warto okraszyć szczerymi słowami podziękowań, wynagradzając trud i starania, które przyczyniły się do tego kim teraz jesteście, co osiągnęliście, itd.

Stworzony trailer lub film z filmu ślubnego rodziców

To jest na pewno niebanalny sposób, który okazjonalnie się zdarza. Ale spójrzcie, jaka to by była wyjątkowa niespodzianka dla rodziców i przybyłych gości. Wrócilibyście do ich szczególnego momentu w życiu, który był kilkadziesiąt lat temu. Warto przemyśleć, wybrać odpowiednie kadry i sytuacje, a później pozwolić zmontować to np. we wzruszający i emocjonalny sposób.

Łącząc filmik z wcześniej wspomnianym listem dla rodziców i tym toastem to by była niesamowita niespodzianka, która bez dwóch zdań sprawi, że nie tylko łzy pojawią się u rodziców, ale i u większości gości, a może i u Was?

Film, przygotowany na podstawie filmu ślubnego rodziców wyraża więcej niż słowa przygotowane ze wzoru gotowego z Internetu.

Film podziękowania dla rodziców z własnym udziałem

Ten rodzaj filmu staje się coraz popularniejszy. Spotykamy się wcześniej i montujemy z przemyślanego scenariusza, jaki Wam odpowiada. Czasem inspirujecie się gotowymi propozycjami wyszperanymi w Internecie, ale coraz częściej układacie go sami. Może być zabawny lub wzruszający ton filmu, ale zawsze jest dopasowany do Waszej rodziny. Często okraszony jest tekstem i cytatami, a na początku dodawane są zdjęcia ze wspólnie z nimi spędzonych chwil. Tutaj bez wątpienia zawsze jesteśmy chętni poznać Waszą propozycję, bo chcemy, aby to był taki indywidualny film od Was dla rodziców.

Jakie podziękowania dla rodziców

Jak zrobić prezentacje na wesele i przekazać słowa podziękowań we filmiku dla rodziców?

Prezentacja ujęć zdjęciowych z dzieciństwa i okresu, aż do dnia ślubu, słowa podziękowań, cytaty

Bardzo uproszczona wersja na filmik dla rodziców, który możecie stworzyć we własnym zakresie w pokoju, na spacerze w parku, czy podczas przerwy na uczelni. Będziesz korzystać przede wszystkim z telefonu / scanera i laptopa / komputera. Filmik dla rodziców byłby stworzony z przeplatanych zeskanowanych zdjęć i slajdów ze słowami, za co dziękujecie oraz cytatami. Większość z Was potrafi to stworzyć, wykorzystując właśnie telefon i laptop.

Nagrać romantyczne sceny lub zabawne wrzutki i podpisy w programie

Jeśli nie macie ochoty czytać i nagrywać swojego głosu, to można to zastąpić podpisami w programie. Stworzyć paski w odpowiednich momentach ze słowami, za co dziękujecie.

Ścieżka dźwiękowa z czytanym przez Was listem

Może być to ścieżka dźwiękowa, która zostanie podłożona pod sceny romantyczne lub sceny według Waszego pomysłu.

Wykorzystanie polaroidów

Polaroid to aparat, dzięki jakiemu otrzymujemy natychmiastowo zdjęcia z białą otoczką. Na niej możecie zapisać, za co dziękujecie. Zeskanowane zmontować we filmie, a fizycznie zapakowane w pięknym pudełku po zakończonym filmie im wręczyć.

Wykorzystanie scen z pisania listu dla nich

To kolejna forma zastąpienia kartek we filmie. Wypisujecie kolejne rzeczy, za co dziękujecie, są to momenty do filmu, które można przeplatać z zaplanowanymi konkretnymi scenami. Napisany list można także w pięknie zapakowanym prezencie wręczyć na pamiątkę rodzicom.

Co mówić podczas przemowy na podziękowaniu?

Podczas przemowy najlepiej jest mówić to co Wam serce podpowiada. Warto przynajmniej kilka dni wcześniej pomyśleć, za co chce się podziękować mamie, tacie czy wspólnie rodzicom na weselu w dniu ślubu.

Jeśli już nastąpi ten moment warto, aby podczas przemowy była cisza, a rodzice byli skupieni na Was. Mając w głowie zaplanowaną godzinę podziękowań na sali weselnej, warto by była ona dość wczesna, tak aby nikt z „niekontrolowanych” gości nie przerwał Wam tej wyjątkowej niespodzianki dla rodziców. Czym później zaplanowany jest ten moment, tym może się wydarzyć taka sytuacja, że ktoś, kto pod wpływem alkoholu i dla żartów, które cieszą jego samego, może rozproszyć rodziców, a czasem nawet zdenerwować ich swoim zachowaniem. Czasem są sytuację, że ktoś z naszej rodziny przyjdzie z towarzyszącą osobą np. z ogłoszenia zamieszczonym w Internecie, którą widzieli się może tylko raz.

Słowa podziękowań musicie dostosować do tego jak chcecie, aby one wybrzmiewały. Mogą być:

  • Zwięzłe i krótkie, aby te chwile były dla Was przyjemnością, a nie czasem, w którym stresujecie się najbardziej,
  • W formie wierszowanego opowiadania,
  • Śmieszne – przeznaczone dla największych kawalarzy. Jeśli macie takich rodziców i wiecie, że im się to spodoba, to warto spróbować,
  • Wzruszające, aby swoich rodziców chwycić za serce i aby na długo ten moment zapamiętali,
  • Nietuzinkowe i niespotykane, dzięki którym zapewne się wyróżnicie.

Bez względu, które wybierzecie, może się pojawić wśród nich odniesienie do każdej sytuacji w Waszym życiu. Najlepiej wówczas wspominać jednak te najmilsze wspomnienia, aby nie stawiać rodziców w niezręcznej sytuacji.

Za co podziękować mamie, tacie, rodzicom na weselu w dniu ślubu? – 43 pomysły

A w tekstach „za co dziękować mamie, tacie czy wspólnie rodzicom”, pojawiają się często słowa – dziękujemy za:

  1. To, że jesteście i mogliście się urodzić i żyć,
  2. Dni, które razem przeżyliście,
  3. Stawianie pierwszych kroków na ich oczach,
  4. Bajki na dobranoc,
  5. Za opatrywanie ran,
  6. Wsparcie emocjonalne, a nawet finansowe,
  7. Dobre rady,
  8. Miłość,
  9. Wiarę w możliwości,
  10. Opiekę, którą Was otaczali,
  11. Zapewnienie bezpieczeństwa, którego nie wszyscy mogą doznać,
  12. Uśmiech, dobre emocje i pogodę ducha,
  13. Naukę pierwszych słów oraz staranie się o jak najlepszą edukację dla Was,
  14. To, że mogliście na nich polegać,
  15. Trud, przez który przeszli z podniesioną głową w wychowaniu Was, a może nawet Waszych dzieci,
  16. To, że są teraz przy Was w dniu wesela,
  17. Pomoc w organizacji tego pięknego dnia,
  18. To, że są Waszymi cudownymi przyjaciółmi,
  19. To, że służą pomocą w każdej sytuacji,
  20. Przekaz dobrych wartości,
  21. Pokazanie Wam czym jest rodzina,
  22. Wyrzeczenia,
  23. Przykład, który Wam pokazali, żyjąc w zgodzie i dobroci,
  24. Spełnianie marzeń, od tych banalnych i małych po te największe, które byli w stanie i chcieli spełnić,
  25. To, że znosili Wasze humory,
  26. Wspólne wycieczki,
  27. Przymykanie oka na oceny w szkole,
  28. Piękne okresy w życiu,
  29. Poranne wczesne pobudki do szkoły, a może nawet i pracy w późniejszym wieku,
  30. Pyszne obiady,
  31. Czyste pranie,
  32. Nieprzespane noce, w czasie choroby lub w oczekiwaniu na Wasz powrót z przeciągniętej w czasie imprezy,
  33. Każde zmęczenie, które pamiętają
  34. Rodzeństwo, dzięki którym mieliście ciekawe dzieciństwo,
  35. Wspaniałe ognisko domowe,
  36. Szczęśliwe chwile,
  37. Pamiętanie o prezentach w Wasze wyjątkowe dni: urodziny, imieniny i bycie pomocnikiem Mikołaja,
  38. Czułość,
  39. Zrozumienie,
  40. Tolerancję,
  41. Kulturę,
  42. Takt,
  43. Za Was, bo dzięki temu teraz rozpoczynacie piękną podróż małżeństwa,

I wiele, wiele jeszcze propozycji, które są skryte w Waszych sercach. Sięgnijcie po nie i przywołajcie je w swoich myślach, bo naprawdę warto. Ułożona przemowa może mieć ton wzruszający lub wesoły, poważny, a może oryginalny. To już jest Wasze twórcze myślenie! A jeśli całkowicie nie macie pomysłu, to warto zajrzeć na strony z gotowymi wzorami podziękowań od innych Par dla rodziców, które są udostępnione czytelnikom za darmo.

Podziękowanie mamie i tacie ślub

Co kupić lub czym obdarować rodziców na podziękowaniu na weselu?

Są prezenty, które są bardzo często powtarzające się jak np.: kosz z ciekawymi słodkościami, kwiaty, skrzynka z kwiatami, winem lub koniakiem, ramki ze słowami podziękowań napisanych odręcznie na listkach drzewa, zdjęcia pięknie ozdobione z sesji narzeczeńskiej czy zabawne karykatury rodziców, gdzie przedstawione są w ich życiowych pasjach, zawodach.

Ale są też oryginalne, które wymyślacie sami, nie podpierając się propozycjami innych, np.: ręcznie wykonane prezenty. Niezależnie na jakie Wy się zdecydujecie, co kupicie lub czym obdarujecie swoich rodziców, to uświadomcie sobie, że dla nich będzie to niespodzianka i na pewno uczynicie im radość. Poniżej wypisałam propozycje co zaplanować w prezencie dla rodziców. Przeczytając może zachwyci Cię jakiś ciekawy pomysł.

Co przygotować w prezencie dla rodziców? Co włożyć do skrzynki, koszy?

  1. Praliny,
  2. Czekoladki,
  3. Buteleczki z likierami,
  4. Wino,
  5. Dobry koniak,
  6. Kwiaty,
  7. Ramki ze zdjęciem,
  8. Vouchery,
  9. Kawę, herbatę,
  10. Słoiczki miodu,
  11. Konfitury,
  12. Dzbanki + filiżanki.

Nieszablonowe, niecodzienne i wyjątkowe prezenty dla rodziców

  • Fotoksiążka wykonana z Waszymi, pięknymi ujęciami z sesji narzeczeńskiej,
  • Album ze wklejonymi Waszymi wspólnymi zdjęciami, których jeszcze nie mieli okazji widzieć,
  • Spinki do koszuli,
  • Łańcuszki, pierścionki i inna biżuteria,
  • Zegarek,
  • Ręcznie wykonane drzewo genealogiczne,
  • Zegar ścienny ze zdjęciami,
  • Laurka wykonana ręcznie,
  • Taca śniadaniowa,
  • Zestawy piśmiennicze: długopisy, wieczne pióra,
  • Dedykowane podkoszulki,
  • Krawat dla taty i apaszka dla mamy,
  • Szkatułka na biżuterię,
  • Ceramika,
  • Ławka z grawerem, na której będą odpoczywać wieczorami,
  • Ręcznie wykonane prezenty,
  • Voucher na wycieczkę do innego kraju lub do domku w pięknym miejscu w Polsce,
  • Voucher do SPA, do kręgielni, pływalni, a może siłowni, do restauracji na przygotowaną tam kolację,
  • Podziękowania grawerowane na statuetkach, pucharach, drzewkach
  • Las w słoiku,
  • Kryształowe karafki na wino lub koniaki, whisky,
  • Zegarki na rękę dla mam w opakowaniu z dedykacją,
  • Słodko – orzeźwiające podziękowanie, które będzie specjalnie dedykowane dla nich,
  • Drzewo genealogiczne z ujęciami fotograficznymi Waszej rodziny,
  • Lot samolotem, balonem,
  • Rejs statkiem po Wiśle, Odrze czy po polskim Bałtyku, po Mazurach,
  • Książki o ich ulubionej tematyce, a może przewodniki o miejscu, gdzie zakupiliście vouchery na spędzenie wakacji,
  • Szachy, gry karciane, warcaby lub inne, o których wspominali.
Prezent dla rodziców ślub

Jakie kwiaty wybrać dla rodziców i jak je przekazać podczas organizowanego podziękowania im na sali weselnej?

Kwiaty można podarować w pięknych kompozycjach – w bukietach, flowerboxach, drewnianych skrzynkach czy w koszach. Mogą być cięte pojedynczo lub w bukietach, a nawet doniczkowe. Zastanówcie się, co Wam się podoba i na jak długo chcecie im je podarować. Kwiaty cięte wiadomo, mają okres, w którym pięknie wyglądają, a później niestety muszą znaleźć miejsce w koszu. Kwiaty doniczkowe mają swoje zalety, mogą być nawet na kilka lub kilkanaście lat. Możecie kwiaty zamówić w kwiaciarni, w firmie, która będzie Wam dekorować dom, wnętrze kościoła i salę. Propozycje inspiracji kwiatowych, z którymi się spotkacie będą w różnych kolorach.

  • róże krótsze lub dłuższe,
  • goździki,
  • tulipany,
  • gerbery
  • magnolie,
  • frezje,
  • piwonie,
  • żonkile,
  • słoneczniki,
  • amarylis,
  • storczyki.

Jaka piosenka dla rodziców jako prezent od Pary Młodej na ślubie?

Na prezent od Pary Młodej dla rodziców mogą być utwory dedykowane dla nich z lat 70 lub 80, które pamiętają i są z ich młodości, a mogą być także nowoczesne – wykonane w ostatnich latach.

Od tego, jaką piosenkę na podziękowanie od Was dla Waszych rodziców wybierzecie, będzie zależeć jaki typ podziękowań wolicie. Mogą być piosenki sentymentalne, wzruszające i poruszające ich serca, nawiązujące do beztroskiego dzieciństwa lub do ich młodzieńczych lat. Słuchaczy w tym wyjątkowym momencie może piosenka wprowadzać w beztroski klimat i niezwykły nastrój. W większości poniższe propozycje wszyscy doskonale więc może nie być zaskoczeni. Jednak jeśli chcesz przygotować niespodziankę, to może zaśpiewajcie dla nich ten utwór?

  • Anna Jantar – Radość najpiękniejszych lat,
  • Urszula Sipińska – Cudownych rodziców mam,
  • Czerwone Gitary – Niebo z moich stron,
  • Cliver – Podziękowanie dla rodziców,
  • Mig – Podziękowanie dla rodziców,
  • Preludium – To dzięki Wam,
  • Akcent – Rodzinny dom,
  • Bayer Full – Walc dla rodziców,
  • Jenny – Hallelujah,
  • Tanognetta – Podziękowania dla rodziców,
  • Bajery – Tylko Wy rodzice,
  • Wieża Ciśnień – Ten cudowny dzień,
  • Wacura Sisters – Dziękujemy Wam,
  • MaXim – Dziękujemy z całych serc,
  • Dziemian – Za każdy dzień,
  • Specjal – Rodziców mam jak z bajki,
  • VanHoltz – Rodzicom,
  • Bernadeta Kowalska – Kochani rodzice,
  • Jack – Dziękuję rodzicom.