Gdzie warto pojechać na sesję ślubną z Nowego Sącza?

Planujesz sesję ślubną ze swoim fotografem w bliższych lub dalszych okolicach Nowego Sącza? Mamy dla Ciebie kilka polecanych miejscówek, w których sami byliśmy z naszymi Parami Młodymi. Jak dobrze wiesz, a jeśli nie to już Ci mówię, że jesteśmy zakochani w podróżach, pięknych miejscach w Polsce, które wykorzystujemy później na zdjęcia ślubne w plenerze.

Prowadzimy także bloga podróżniczego www.mynaszlaku.pl, na którym takie wspaniałe miejsca można znaleźć. Wiele z naszych par, ale także Państwo Młodzi od innych fotografów piszą do nas wiadomości, aby podpowiedzieć im ciekawe miejsce na sesję ślubną w okolicach Nowego Sącza. A tych jest naprawdę sporo, ponieważ nasze tereny są przepiękne, widokowe i wyjątkowe. Podczas podróży odwiedzamy wiele miejsc w różnych województwach, ale Małopolska jest dla nas numerem 1.

Sesja ślubna - gdzie pojechać z Nowego Sącza?

Lista miejsc na plener ślubny w okolicach Nowego Sącza

Do tych miejsc plenerowych, które za chwilę zobaczysz spokojnie, dojedziesz samochodem w ciągu 30, 60, 90 minut. To nie jest wcale daleko, jak na zdjęcia ślubne, które mają być wyjątkowe. Pod każdym miejscem napiszę, czy trzeba do niego dłużej podejść, czy wystarczy wysiąść z samochodu i od razu pozować.

Gdzie na plener ślubny

Kwitnące sady w okolicy Łososiny Dolnej i Łącka

W okolicy Nowego Sącza w maju możesz znaleźć wiele kwitnących sadów. Najlepiej ich szukać w Łososinie Dolnej i okolicy Łącka. Nawet u nas koło domu sporo jest kwitnących drzew. Jeśli lubicie taki klimat, to serdecznie Wam polecamy.

sesja w sadzie

Popardowa Niżna – punkt widokowy pod Areną X

Łąka w Popardowej Niżnej pod Areną X, to idealne miejsca na bardzo widokowy plener ślubny w pobliżu Nowego Sącza. Wspaniałe rozciągające się krajobrazy na Kotlinę Sądecką oraz otaczające ją góry na fotografiach ślubnych będą wyglądały bardzo ładnie. Jeśli macie swoje przyjęcie weselne w salach znajdujących się na terenie miasta lub sąsiednich miejscowości, to podczas dnia ślubu możecie się na chwilę wyrwać i ruszyć na mini sesję plenerową o zachodzie słońca. W tym miejscu nie trzeba dużo podchodzić. Dojazd z Nowego Sącza zajmuje 15 minut. Współrzędne geograficzne: 49.565894, 20.758067.

Bobrowisko i plaża w Starym Sączu idealne na sesję narzeczeńską i ślubną

Bobrowisko wydaje się standardowym miejscem na plener ślubny, który my wykorzystaliśmy również na sesję narzeczeńską i bardzo je lubimy. Jest klimatyczne zwłaszcza wieczorami, gdy słońca chyli się już ku zachodowi. Tam zdjęcia można zaplanować na dwa sposoby. Godzina na samym bobrowisku, gdzie są kładki, platformy widokowe, gęsta roślinność, a 30 minut przed zachodem słońca warto wyjść na kamienistą plażę nad Dunajcem. Fotografie ślubne czy sesji narzeczeńskiej wyglądają wtedy wspaniale. Samochód należy zostawić na parkingu: 49.582680, 20.638721 i podejść około 15 minut.

Sesja narzeczeńska - Stary Sącz

Jaworz – przy wieży widokowej

40 minut jadąc w kierunku Męciny, znajduje się wieża widokowa pod Jaworzem. To miejsce polecamy zwłaszcza na wschód słońca, które wstaje nad pasmami Beskidu Niskiego i Pogórza Rożnowskie. Z tego miejsca jest możliwość zobaczenia Tatr i wykonania cudownych zdjęć ślubnych. Tam także długo zalega śnieg, więc jeśli szukasz miejsca na plener zimowy, to jest okazja go tam wykonać. Pod samą wieżę można dojechać samochodem z wysokim zawieszeniem lub zatrzymać samochód 1 kilometr wcześniej i iść leśną drogą. Ta opcja jest lepsza, ponieważ droga zawsze ładnie wygląda na fotografiach plenerowych. Samochód zatrzymasz tutaj: 49.717451, 20.542511.

Sesja ślubna

Sesja zakochanych na Wysokim Wierchu w Pieninach

Kochamy Pieniny od pierwszego wejrzenia. Trzy Korony, Sokolica, najwyższy szczyt pasma Wysoka oraz on – Wysoki Wierch, na którym każdy plener czy sesja narzeczeńska wygląda zjawisko, nawet mimo pochmurnej pogody. Wspaniale stamtąd widać Tatry, słowackie pastwiska oraz Beskid Sądeckim z pasmem Radziejowej. Czy ruszysz tam na wschód, czy zachód słońca, to nie ma znaczenia.

Jako fotograf ślubny pracujący często w Nowym Sączu chętnie wybieram kierunek Szczawnicy oraz Krościenka nad Dunajcem, a Wysoki Wierch właśnie tam się znajduje. Dojazd z Nowego Sącza zajmuje 1 godzinę drogi. Parking dostępny tutaj: 49.407425, 20.544255 i z tego miejsca należy jeszcze dojść przez około 80 minut, obok schroniska pod Durbaszką.

Do Wąwozu Homole przyjeżdżają fotografowie ślubni nawet z Krakowa

Jeśli już jesteśmy przy Pieninach, to z tego samego parkingu co powyżej można dojść w ciągu 15 minut do Wąwozu Homole. To magiczne miejsce sprawi, że Twoje zdjęcia ślubne będą przepełnione romantycznością, miłością oraz unikatowymi krajobrazami. Po takie wymarzone ślubne zdjęcia przyjeżdżają tam nawet pary z fotografem z Krakowa czy Rzeszowa.

Nie ma się czemu dziwić. To miejsce z naszego TOP miejscówek plenerowych. Przejście całego Wąwozu Homole powinno zająć około 30 minut, jednak podczas sesji wiele się dzieje, więc zdjęcia ślubne mogą trochę potrwać. Tam najlepiej pojechać w godzinach południowych, żeby było jasno, bo na słońce tam bardzo często nie ma co liczyć. Parking płatny: 49.407425, 20.544255.

Sesja ślubna - Wąwóz Homole

Jadąc na zdjęcia ślubne z Nowego Sącza, warto pojechać nieco dalej. Może być to na przykład Cisowa Skała na Podhalu

Niesamowite miejsce nazywane Cisową Skałą znajdujące się na Podhalu niedaleko Nowego Targu. Z Nowego Sącza dojazd na sesję plenerową zajmie Ci około 90 minut, a dojście od samochodu 10. Dla nas to miejsce jest wyjątkowe, bo sami mieliśmy tam swoją sesję rodzinną. Tam najlepiej wybrać wschód lub zachód słońca. O wschodzie słońca możecie liczyć, że w okresie jesiennym będzie inwersja i w dolinach będą zalegać mgły. Zwiastuje to piękne widoki na Tatry, Babią Górę i Gorce. Cisowa Skała to nic innego jak skała, która samotnie wyrasta spośród wielu łąk. Podejście na nią jest strome, a zdjęcia cudowne. Współrzędne postoju: 49.434490, 20.099190.

Do zdjęć ślubnych polecają się także Gliczarów Górny i Polana Głodówka

Niedaleko Cisowej Skały na Podhalu jadąc na Bukowinę Tatrzańską, znajduje się miejscowość Gliczarów Górny – 49.342147, 20.075018 i Polana Głodówka – 49.301480, 20.117798. Oba miejsca słyną z pięknych widoków na Tatry. Nie ma się czemu dziwić, przecież to prawie okolice Zakopanego, dlatego najwyższe góry w Polsce będą wyglądać majestatycznie, a Wy zjawiskowo. Tam można przyjechać i o wschodzie i o zachodzie słońca. My na Gliczarów wybieramy głównie zachód, a na Głodówkę wschód słońca. W obu miejscach wychodzisz z samochodu i pozujesz do zdjęć. Dojazd z Nowego Sącza to około 90 minut.

Góra Wdżar – niedaleko Krościenka nad Dunajcem

Jadąc z Nowego Sącza do Zakopanego, na pewno mijasz po prawej stronie za Krościenkiem nad Dunajcem szeroki parking i górę z przekaźnikiem. To właśnie Góra Wdżar, na którą warto wybrać się na sesję ślubną. Wspaniały widok i możliwość zrobienia zdjęcia w różnym klimacie – skałki, drzewa, widoki. Już podczas drogi na górę można liczyć na ciekawe ujęcia. To miejsce koniecznie wybierz na zdjęcia o wschodzie lub zachodzie słońca. W pobliżu jest również Jezioro Czorsztyńskie i tam także zdjęcia będą ciekawe. Współrzędne parkingu: 49.451018, 20.318428. Dojście na szczyt zajmuje 20 minut, a dojazd z Nowego Sącza 50 minut. Zobacz naszą sesję ślubną na Górze Wdżar.

Sesja ślubna niedaleko Nowego Sącza

Zamek w Wiśniczu

Jeśli lubicie zamkowe klimaty, to odejdźmy nieco od miejsc widokowych i przenieśmy się do Starego Wiśnicza na około 50 kilometrów od Nowego Sącza. Tam znajduje się XIV-wieczna budowla, która udostępniana jest dla ruchu turystycznego oraz fotografów ślubnych. Bardzo ciekawe miejsce, jeśli chcecie mieć królewskie zdjęcia ślubne. Już samo przejście po dziedzińcu nastraja do wspólnego tworzenia historii.