Sesja narzeczeńska – porady, pomysły i inspiracje na wymarzone zdjęcia

Sesja narzeczeńska to świetny dodatek, który wybiera większość Par Młodych przy podpisaniu z nami umowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, bo możemy w ten sposób budować dobre relacje i jeszcze bliżej się poznać. Z doświadczenia wiem, że Pary, z którymi się jeszcze nigdy nie spotkałam, mają lekki stres na początku spotkania ze mną. To jest normalne. To są z reguły pierwsze chwile po zobaczeniu się vis-à-vis.

Jestem osobą bardzo otwartą, gdy przyjeżdżacie na spotkanie w celu podpisania umowy. Chętnie z Wami spędzam czas i chcę Was dobrze poznać. To od Was zależy ile mi powiecie o sobie, m.in. gdzie i kiedy się poznaliście, co lubicie, jakie są Wasze hobby i czym się interesujecie. To jest bardzo ważne. Ja Wam opowiadam o nas, a Wy o sobie. Na spotkaniu chcę wszystko Wam wyjaśnić i udzielić wielu porad odnośnie wybieranych usług.

Jestem także Waszym doradcą, służę poradami, wiedzą i doświadczeniem zagadnień od strony technicznej. Często na takim spotkaniu zapada ostateczna decyzja o wybieranych dodatkach jak realizacja sesji narzeczeńskiej czy ślubnego pleneru.

O czym jest ten wpis poradnikowy?

 1. Dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską?
 2. Jak się przygotować?
 3. Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?
 4. Skąd czerpać inspiracje?
 5. Pomysły i miejsca na wykonanie zdjęć,
 6. Cena sesji narzeczeńskiej.
 sesja narzeczeńska

10 powodów, dlaczego warto zrobić sesję narzeczeńską

Na początku proponowanych dodatków część z Was zastanawia się nad sesją zdjęciową. Pytacie między sobą czy potrzebna Wam sesja narzeczeńska? Nie raz usłyszycie ode mnie, czemu ta sesja powinna się odbyć. Na palcach obu dłoni w kilka chwil potrafię Wam powiedzieć argumenty przemawiające za podjęciem pozytywnej decyzji. A więc dlaczego warto zrobić sobie sesję narzeczeńską przed ślubem?

 1. Dzień sesji należy tylko do Was. Po przebudzeniu rano może być wyjątkowy i inny niż wszystkie,
 2. Poznanie się na nowo w nowej sytuacji,
 3. Ten czas już nigdy się nie powtórzy. Może być to ostatnia okazja do uwiecznienia wyjątkowego czasu, jakim jest narzeczeństwo,
 4. Bliższe poznanie się ze mną i redukowanie stresu przed obiektywem, co korzystnie wpływa na późniejszą współpracę w dniu ślubu,
 5. Jest częścią Waszego plannera ślubnego,
 6. Fotografie mogą zostać wykorzystane na prezenty ślubne dla rodziców, babć i dziadków oraz rodziców chrzestnych,
 7. Fotografie z sesji narzeczeńskiej można dodać na zaproszenia ślubne i inne dodatki (m.in. podziękowania dla gości),
 8. Zdjęcia z narzeczeństwa będą świetną oprawą dekoracyjną na sali weselnej,
 9. Fotoalbum lub fotografie zamknięte w ramkach passe-portout z sesji są wyjątkową pamiątką,
 10. Możliwość wprowadzenia szalonych pomysłów, bo ubiór sesji nie ogranicza,
 11. Tego punktu miało nie być. Nie mam 11 palców na dłoniach, ale napiszę tak nawiasem. To jest cenniejsza inwestycja niż włożony wkład w nią.

Oczywiście tych argumentów za sesją narzeczeńską jest mnóstwo, więc kto jeszcze nie jest zdecydowany i się zastanawia, to przemyślcie to czy na pewno chcecie z tego zrezygnować. Jeśli jedynym Waszym powodem jest nieśmiałość, to nie róbcie tego. Wypracujemy relację, abyście do domu po sesji narzeczeńskiej przyjechali szczęśliwi i już z niecierpliwością czekali nawet na swoje zdjęcia ślubne.

 sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska to piękna pamiątka z czasu oczekiwania na ślub

Jeśli tu jesteście i czytacie ten poradnik, to już jest znak, że jesteście w małym stopniu zainteresowani tym tematem. To już jest pierwszy krok do podjęcia decyzji. Nie raz zdarzyło mi się przy herbacie otrzymać pytania: jaki mam pomysł na sesję? jak mamy się ubrać?

Czasem mówicie, że nie lubicie, aby Wam ktoś robił zdjęcia, ale z drugiej strony przychodzicie do mnie po usługę fotografii i filmowania dnia ślubu i chcecie, abyśmy Wam towarzyszyli w tym pięknym dniu. Te wymienione wcześniej obawy są normalne.

 sesja narzeczeńska

Jak się przygotować do sesji narzeczeńskiej i być wyluzowanym?

Na profesjonalnej sesji z reguły jesteście pierwszy raz i to jest dobra okazja do obycia się z tą sytuacją, zatracenia stresu, jaki wywołuje u Was obiektyw i oczywiście poznanie mnie jeszcze lepiej, co owocuje później podczas reportażu ślubnego. Dzięki pozytywnemu nastawieniu, ograniczaniu stresu i dobrej zabawie uchwycone chwile na fotografiach wyglądają jak naturalne kadry celebrowanej przez Was wielkiej miłości. Do sesji przedślubnej trzeba podchodzić z dużym luzem, bo przecież to nie jest tak, że wszystko od razu trzeba robić dobrze. Zobaczcie 3 sposoby, aby nie stresować się na sesji narzeczeńskiej:

 1. Dużo rozmawiajmy,
 2. Wspominajcie rzeczy, które Wam się miło kojarzą,
 3. Opowiedzcie, jak się poznaliście,
 sesja narzeczeńska

Jak się ubrać do zdjęć?

To jest pytanie, które zadaje sobie większość z Was. Jeśli nie głośno, to na pewno taka myśl z tyłu głowy powstaje. Oczywiście pamiętajcie, że to Wy jesteście najważniejsi na sesji i blasku Waszej miłości, nie przysłoni żadne ubranie. Aby się dobrze czuć, powinniście wybrać te ubrania, w które najbardziej lubicie lub macie do nich jakiś sentyment.

Ubranie można także połączyć z inspiracją na sesję. Jeśli wybierzecie się tam, gdzie realizujecie swoje hobby, to wygląd mógłby być adekwatny do Waszej pasji. Nie raz i nie dwa, ubranie zakochanych dopasowane było do sesji z motorami, wyjściem w góry do schroniska i na wyższe partie gór, ale także na sesji na siłowni. Mam dla Was radę: powinniście się skupić na wygodnym ubraniu, bo później ta swoboda będzie utrwalona na naturalnej fotografii.

To, w co się ubrać na sesję może Wam podpowiedzieć miejsce, w którym będą zdjęcia

Pamiętajcie jednak, że w zależności, gdzie sesja będzie się odbywać, te stroje kolorystycznie mogą być bardziej delikatne lub bardziej odważne i mocniejsze. Z doświadczenia wiem, że w mieście, w nowoczesnym otoczeniu sprawdzają się kolory z charakterem: musztardowy, czerwony, chabrowy, czernie. W klimacie lasu, natury bardziej kolory pastelowe: róże, błękity i beże. Zdecydowanie zachęcam, aby wybierać ubrania bez dużych napisów, mocno wyróżniających się wzorów na środku koszulki, to bardzo zwraca skupienie podczas oglądania gotowych ujęć. Najlepiej dopasować się kolorystycznie, żeby dane ubrania ze sobą współgrały i dobrze korespondowały, ale to nie znaczy, że koniecznie musicie się ubierać identycznie. Czasem i tak się zdarza. 

Ciekawe dodatki do ubioru

Ważne są także dodatki, jakie na ten czas sobie dobierzecie. Ulubiony łańcuszek z wisiorkiem, który towarzyszy Wam w najważniejszych chwilach lub jesteście do niego mocno przywiązani z różnych sentymentów, ulubiona bransoletka, kolczyki, zegarek, a nawet apaszka, bądź chustka. A może dobrze czujesz się w kapeluszu, to koniecznie go zabierz jeśli ma dodać Ci na sesji odwagi. Czas trwania będzie na pewno uzależniony od tego, gdzie ta sesja narzeczeńska będzie, czy gdzieś blisko Was, czy nad morzem, w górach czy za granicą. 

Pomysły na niezapomnianą sesję narzeczeńską

Wykorzystajcie czas sesji narzeczeńskiej, aby poznać siebie na nowo w nowym niecodziennym przeżyciu. Zawsze, zadaję Wam w pierwszej kolejności dwa pytania:

1. Czy zaplanowaliście miejsce?

2. Jak sobie sesję wyobrażacie?

To jest dla mnie podstawa, bo to nie ma być, narzucona przeze mnie wizja tego wydarzenia w Waszym życiu tylko na naturalnych kadrach chcę pokazać Was z najpiękniejszymi emocjami. Gdy będziecie wspominać, chcę, abyście krzyczeli z radości i nie mogli oderwać od tych fotografii wzroku.

Część może pomysłów powtórzę, gdzie już wykonywałam tego typu sesję, ale na pewno wkradnie się także kilka takich, których mam marzenie, aby zakochani tam mnie zabrali. Miejsca na sesję narzeczeńską bardzo łatwo jest określić w zależności od Waszych upodobań i Waszych pasji.

Zakochane osoby w motorach mogą wybrać sesję właśnie w tym klimacie. Sportowcy będą dążyć do sesji z atrybutami charakterystycznymi dla danego sportu. A ci, którzy posiadają jakieś zwierzęta, których darzą mocnym uczuciem i są z nimi emocjonalnie związani, to zabiorą je ze sobą. 

Gdzie można zrobić sesję narzeczeńską?

 1. Miejsce Waszego pierwszego spotkania – kino, biblioteka, uniwersytet, gdzie studiowaliście / studiujecie, kawiarnia, miasto,
 2. Tam, gdzie odbyła się Wasza pierwsza randka i macie do tego miejsca sentyment,
 3. Tutaj, gdzie się zaręczyliście,
 4. Tam, gdzie Wasi rodzice też mieli sesję i jest to miejsce, które chcecie mieć na pamiątkę. Rodzice w X roku i Wy tak samo zakochani np. 18 lub 20 lat później,
 5. Na waszej wspólnej podróży po kraju czy za granicą, 
 6. Będąc w urokliwym miejscu, w blasku wschodzącego lub zachodzącego słońca w górach, nad jeziorem, nad morzem, przy wodospadzie, na Pustyni Błędowskiej czy na łące.

Moim marzeniami jest wykonać sesję narzeczeńską w Warszawie na dachu wieżowca, a także pojechać z narzeczonymi w jurajskie klimaty, np.: jurajskie skały czy na największą pustynię w Europie znajdującą się w Polsce – Pustynię Błędowską.

Jesienna sesja narzeczeńska

Skąd czerpać inspiracje na sesję narzeczeńską?

Przed sesją wiem, że czerpiecie inspiracje z Internetu. To jest dobre rozwiązanie. To bardzo pozytywnie wpływa na Was, czujecie się odważniejsi i dążycie do określonego celu. Jednak jeśli nie macie do tego głowy, to nie martwcie się. Możecie liczyć na mnie, mam w głowie pełno pomysłów na wyjątkowe kadry. Lecz to nie jest najważniejsze, bo najpiękniejsze jest to, jak jesteście sobą i nic nie jest ustawione. Daję Wam możliwość ponieść się uczuciu, celebrować Waszą miłość przed obiektywem. Wówczas uchwycone kadry są ponadczasowe i wywołują wiele emocji, które zostaną z Wami na lata.

Zobacz nasze realizacje:

 1. Romantyczna sesja we dwoje Justyny i Krzyśka,
 2. Sesja na Bobrowisku Agnieszki i Krzyśka,
 3. Sesja nad Jeziorem Klimkówka Kamili i Sebastiana,
 4. Magiczna sesja Natalii i Piotra.

Jaka jest cena sesji narzeczeńskiej?

Sesja narzeczeńska u nas kosztuje 500 zł. Jest to inwestycja, która generuje zysk w postaci fotografii, które zostają z Wami na zawsze. Ode mnie otrzymacie minimum 50 zdjęć na płycie DVD oraz dostęp do galerii internetowej. Czas trwania wspólnych zdjęć to minimum 60 minut. Z racji tego, że piękne fotografie zasługują na wyjątkową oprawę, proponuję dodatkowo fotoalbumy zamknięte w ręcznie wykonanych pudełkach lub folio box z fotografiami w ramkach passe-partout.