Zimne ognie na weselu – wszystko, co musisz wiedzieć

Zimne ognie (nie myśl o sztucznych ogniach) na weselu, to atrakcja, która staje się coraz popularniejsza w dniu ślubu. Wiele Par Młodych nie do końca wie, jak powinno być to wszystko zorganizowane, aby osiągnąć sukces, dobry efekt i nie wprowadzić zamieszania wśród zaproszonych gości.

Szukasz wskazówek jak przeprowadzić zabawę z zimnymi ogniami na weselu, o czym pamiętać, czego unikać i jak poradzić sobie z ewentualnym chaosem w przypadku, który może nastąpić podczas odpalania ich? Dobrze, że tutaj jesteś. Mamy dla Ciebie przygotowany poradnik, w którym przeprowadzimy Cię przez najważniejsze kwestie związane z organizacją zimnych ogni w dniu wesela. Zobacz także inne nasze porady dla Par Młodych.

Co zawiera nasz poradnik i czego się z niego dowiesz?

 1. Kiedy odpalić zimne ognie na weselu? – kilka scenariuszy i pomysłów,
 2. Jak wszystko odpowiednio zorganizować, aby odbyło się bez przykrych wydarzeń i kłopotów?
 3. Ile ogni przygotować dla 50, a ile dla 100 osób?
 4. Jak długie powinny być zimne ognie, aby uzyskać najlepszy efekt?
 5. Kiedy je rozdać w dniu ślubu?
 6. Ile kosztują zimne ognie i gdzie najlepiej kupić?
 7. Jak zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz zebranych gości?
Zimne ognie na weselu

Zimne ognie na weselu, to mniejszy koszt, a często i lepszy efekt na zdjęciach ślubnych

Zimne ognie to coraz popularniejszy element wesela i jest to świetna alternatywa dla kosztownych fajerwerków czy lampionów, na które coraz większa liczba właścicieli sal weselnych nie pozwala. Zimne ognie są ekonomiczne, a efekt później jest oszałamiający, bo iskierki zimnych ogni tworzą wyjątkowy romantyczny klimat. Ta szczególna chwila jest magiczna i oryginalna, dla tych którzy jeszcze w ostatnim czasie nie spotkali się podczas przyjęcia weselnego.

Jeśli zastanawiasz się, czy zdjęcia z zimnymi ogniami na weselu to dobry pomysł? Odpowiadamy, że tak.

Zimne ognie wesele

Kiedy odpalić zimne ognie na weselu? Jak to wszystko zorganizować i idealnie wpleść w zaplanowany ślubny dzień?

Zimne ognie na weselu mogą być w różnych momentach dnia ślubu.

 • Można je wykorzystać podczas wchodzenia do sali weselnej po kościele,
 • Podczas przejazdu i w czasie krojeniu tortu,
 • Podczas pierwszego tańca,
 • Na podziękowaniach dla rodziców,
 • Lub jako atrakcja w nocy z zaproszonymi gośćmi.

Oczywiście największą popularnością cieszą się iskierki miłości organizowane o 22:00. Jest już wtedy ciemno i chcecie, aby zdjęcia były klimatyczne i eleganckie, a przede wszystkim, aby zapewnić swoim gościom rozrywkę podczas szaleństw na parkiecie.

Zdecydowanie się na zimne ognie podczas wesela, to strzał w dziesiątkę. Wasze zdjęcia ślubne zostaną urozmaicone poprzez dobrą zabawę z zimnymi ogniami, a reportaż ślubny będzie jeszcze bardziej urokliwy. Z racji, że atrakcja jest tania, to cieszy się popularnością wśród Par Młodych i już podczas rozmów przy podpisaniu umowy, czasem wspominacie o tym, że marzycie o niej na weselu.

Zobacz poniżej na niektóre sytuacje, kiedy najlepiej odpalić zimne ognie na weselu.

Szpaler weselny podczas wychodzenia z kościoła, gdy zaślubiny kończą się już po zachodzie słońca

Jeśli godzina mszy ślubnej została ustalona na tyle późno, że po wyjściu z kościoła już będzie ciemno, to fantastycznym rozwiązaniem jest, aby goście stworzyli szpaler weselny. Będą to niesamowite kadry, gdy Pani Młoda i Pan Młody stają przed gośćmi, jako żona i mąż. 

Na sali weselnej, gdy trzymacie kieliszek szampana w dłoni

Ten moment zapadnie Wam na pewno na długo w pamięci. To właśnie te pierwsze momenty bliskości ze swoimi gośćmi przy wypiciu pierwszego kieliszka szampana. To właśnie ten momenty, kiedy warto odpalić ognie na weselu.

Podczas wjazdu i krojenia tortu na sali weselnej

To tak uniwersalna atrakcja, że można ją wykorzystać na sali weselnej podczas wjazdu tortu weselnego. A jej wyjątkowości nadają pięknie rozbłyskujące się iskierki, które tworzą niepowtarzalny urok magicznych chwil.

Podczas pierwszego tańca, jako urozmaicenie wesela

Jeszcze nie miałam okazji tej wersji przetestować, ale już mogę sobie wyobrazić, ten przecudny pierwszy taniec w towarzystwie gości trzymających zapalone zimne ognie. Warto się pokusić na ten rodzaj atrakcji. Ognie zapewnią klimatu podczas pierwszego tańca i sprawią radość oraz wyjątkowe wrażenia Waszym gościom weselnym.

Zimne ognie podczas podziękowań dla rodziców

Ognie można odpalić podczas piosenki w czasie podziękowania dla rodziców. Wtedy kiedy są wzruszeni. Podczas wspólnego tańca Pary Młodej ze swoimi rodzicami.

Kiedy jednak najlepiej odpalić zimne ognie na weselu, żeby uzyskać najlepszy efekt dla gości i do zdjęć ślubnych?

Najlepszy efekt można uzyskać, oczywiście na zewnątrz. Warto pamiętać, aby organizacja tej atrakcji nie miała miejsca zbyt późno. Zdecydowanie proponuję, aby było to przed północą, ale jeśli już będzie wystarczająco ciemno. Optymalnym czasem jest godzina 22:00, o której to zdecydowana większość dobrze wygląda do zdjęć.

Zimne ognie organizacja

Ile przygotować zimnych ogni na wesele?

 • Dla 50 osób po 2 sztuki dla każdego,
 • Dla 100 osób po 1 sztuce dla każdego.

Przede wszystkim musicie ustalić przed ślubem, dla kogo chcecie je zorganizować.

 • Czy będzie to atrakcja dla wszystkich zaproszonych gości?
 • Czy chcecie to bardziej dla siebie?
 • Ewentualnie dla mniejszej grupy osób, które zrobią nad Wami i wokół Was szpaler zimnych ogni.

Z naszego doświadczenia możemy Wam powiedzieć, że atrakcja ta wśród naszych Par Młodych jest dla mniejszej grupy osób. Przede wszystkim są to znajomi Pary Młodej, bliscy przyjaciele i rodzeństwo. Pary Młode kierują się tym, że wolą szybko odpalić ognie w godzinach dogodnych dla siebie. Przy 40-50 osobach kupują na tyle, aby większość miała po dwie sztuki.

Jeśli zapraszasz na zewnątrz na tę wyjątkową sesję, przy blasku delikatnego światła wszystkich swoich gości, wystarczy wręczyć każdemu po jednej sztuce, Ci najbliżej Was mogą mieć po dwie sztuki.

Zimnie ognie wesele

Jak zorganizować wyjście na zimne ognie, aby wszystko się udało?

Zobacz poniżej kilka naszych rad, aby zimne ognie na weselu były zorganizowane dobrze, bez kłopotów i innych problemów. Nie chcecie przecież, żeby ktoś się poparzył.

Ustalcie szczegóły z fotografem 

Na spotkaniu lub podczas rozmowy stricte przed ślubem poradźcie się fotografa w tej sprawie. To on najlepiej będzie wiedział, jak przeprowadzić ich zapalenie na weselu i czego będziecie potrzebować, aby nie było podczas odpalania nieprzyjemnych niespodzianek. Od fotografa na pewno uzyskacie informacje na poniższe kwestie:

 1. Kiedy najlepiej jest fotografować zimne ognie na weselu?
 2. Gdzie najlepiej, żeby się odbyły?
 3. O której godzinie?

Poproście go także, aby koordynował i czuwał nad sytuacją, a efekt na pewno będzie gwarantowany. To jest odpowiednia osoba, która wie, jak te zdjęcia mają wyglądać, jakie warunki chce, aby zdjęcia wyszły piękne, klimatyczne. Tak naprawdę w zimnych ogniach na weselu chodzi właśnie o zdjęcia.

Atrakcja musi być dobrze zapowiedziana przez zespół muzyczny lub DJ

Jeśli jest to atrakcja przeznaczona dla wszystkich gości, to musi być to wydarzenie zapowiedziane dobrze i szczegółowo. Koordynacją i kontaktem z zespołem przeważnie zajmuje się fotograf, który po rozmowie z Wami i zbadaniu Waszych potrzeb, precyzyjnie przekaże istotne informacje do zespołu, które dotrą do Waszych gości.

Ważne jest, aby goście się dowiedzieli:

 • Co to będzie za atrakcja?
 • Kto będzie je rozdawał na weselu?
 • Przez które wyjście mają wyjść?
 • Gdzie mają się ustawić?
 • Ile to może zająć czasu?

Ważne! Zimne ognie na weselu wszyscy odpalają dopiero na sygnał fotografa

Aby zorganizować zimne ognie na weselu prawidłowo i aby wyszło pięknie, to musicie ustalić szczegóły z fotografem. Na pewno nie może być sytuacji, w której zespół weselny poprosi gości o wyjście na zewnątrz, ognie zostaną rozdane, a nie ma panowania nad gośćmi. To fotograf ślubny musi zdecydować o rozpoczęcie odpalania.

Kiedy zimne ognie na weselu

Jak długie zimne ognie zakupić przed weselem?

Jakie wybrać na wesele oraz, które są odpowiednie, oraz jak długie zimne ognie zakupić przed weselem? Tutaj na pytanie decydowanie odpowiadam, że jak najdłuższe. Na rynku są dostępne od 16 cm do 90 cm. Na wesele warto wybrać zimne ognie minimum 50-centymetrowe. Im dłuższe, tym więcej czasu mam jako fotograf, aby uwiecznić różne momenty podczas sesji z zimnymi ogniami.

Kiedy rozdać zimne ognie? Uwaga na oparzenia!

Aby uniknąć falstartów, najlepiej rozdać je tuż przed zrobieniem zdjęcia. Należy pamiętać, że zimne ognie nie są zimne i jest możliwość poparzenia się, więc na pewno trzeba zdać się na głos fotografa w tej sprawie i odpowiednio się ustawić. Warto zadbać o bezpieczeństwo zwłaszcza jeśli nie jest to na początku wesela, tylko bliżej północy.

Jaka jest odpowiednia ilość świec do odpalenia zimnych ogni?

Czy wybrać świece do odpalania, czy liczyć na kilka zapalniczek przez Was kupionych i ewentualnie tych, którzy mają je przy sobie w kieszeni?

Z doświadczenia fotografa ślubnego i wykonania takich sesji jestem za tym, aby zakupić kilka lub kilkanaście stałych źródeł ognia. Najlepiej w tym przypadku sprawdzają się właśnie świece. Na jedną świecę należy liczyć do 5-8 osób. Nie polecam zapalniczek, bo przy dużej grupie osób wszyscy nie odpalą w jednym momencie, a szkoda tracić czasu na oczekiwanie na większość.  

Warto mieć na weselu

Gdzie kupić zimne ognie 70 czy 90 cm i ile kosztują?

Niezależnie z jakiego miasta jesteś, czy z Warszawy, Rzeszowa, Wrocławia czy Nowego Sącza, to polecam zakupić zimne ognie przez Internet. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ możesz wybrać ognie odpowiednie do Waszych potrzeb. Na Allegro lub Ceneo znaleźć zawsze ciekawe oferty niezależnie od miesiąca i sezonu. Sprawdź aktualne oferty i ceny.

Nie wszystkie Pary biorą ślub w terminach w sezonie. Część z Was ślubuje sobie miłość poza sezonem i także ma marzenie, aby na weselu pojawiły się zimne ognie. Dodatkowo będziesz mieć możliwość dokupienia etykiet na zimne ognie, które będą tworzyć ich piękną dekorację.

Ceny zimnych ogni są różne, jednak za 100 sztuk o długości 70 cm zapłacisz około 84 złote. Inną propozycją może być 60 sztuk długich zimnych ogni 70 cm, za które zapłacisz 48 złotych.

Organizacja wesele

Jak zadbać o bezpieczeństwo z zimnymi ogniami?

 • Warto już przy wyborze sprawdzić, czy posiadają certyfikat CE,
 • Pamiętaj, że one nie są zimne i istnieje ryzyko poparzenia.
 • Należy uważać na pręt po zakończeniu rozbłysku, bo będzie gorący i w tym momencie może komuś stać się krzywda,
 • Warto zadbać, aby obsługa na ten czas przygotowała wiaderko z zimną wodą.