First look – pierwsze spojrzenie na siebie w dniu ślubu

First look – pierwsze spotkanie/spojrzenie, to jedna z magicznych chwil w dniu ślubu i wesela, która jest przeznaczona tylko dla pary młodej. Na tę wyjątkową chwilę państwo młodzi specjalnie się przygotowują przez ostatnie miesiące przed ślubem. Szukają najpiękniejszego modelu sukni ślubnej i garnituru, cudownych dodatków oraz pięknego makijażu i fryzury. First look wedding to czas intymności, czułości, łez i wzruszeń bądź głośnych, radosnych śmiechów. Chwila spotkania i pierwsze spojrzenie na siebie jest bardzo emocjonujące. To moment, w którym reakcji na siebie nie da się zaplanować. Po prostu one są bardzo naturalne.

Czy warto zaplanować czas na sesję zdjęciową momentu first look wedding?

Warto zorganizować sesję zdjęciową first look. Jest to chwila Waszego cudownego spotkania, na które czekaliście bardzo długo. Specjalnie się do niego przygotowywaliście przez ostatni czas. Jest to moment bardzo niedoceniany przez większość par młodych.

Wiele par decyduje się na witanie się w drzwiach mając za sobą swoje rodziny, z którymi dotarło się na błogosławieństwo. A czy musi tak być? Jasne, że nie. Dzień ślubu jest dla Was i dla Waszych marzeń. Nie koniecznie musicie zwracać uwagę na to co ktoś powie. Ważni w tym dniu dla siebie jesteście Wy sami. First look to moment, który wywołuje najgłębsze emocje, które może w Was drzemią. Moment pierwszego spojrzenia, a także wrażenie w stosunku do siebie można zrobić tylko jeden raz. Zapewne pamiętacie i czujecie emocje pierwszego wypowiedzianego do siebie słowa KOCHAM CIĘ, pierwszego pocałunku. To są momenty, które pozostają z Wami do końca życia.

A najczęściej zadawanym pytaniem do Was jest o wasze wrażenia z pierwszego spojrzenia w dniu ślubu. „Jak on zareagował, jak cię zobaczył?” First look to chwile tylko dla Was. Tam, gdzie nie będzie świadków. Będziecie mogli nacieszyć się bliskością, spleść Wasze dłonie, szepnąć coś do ucha lub krzyknąć z niekontrolowanych emocji. „Wyglądasz obłędnie Kochanie” to krótkie zdanie, które pozostawia ślad na duszy panny młodej do końca życia. Każda narzeczona marzy, aby u jej ukochanego zakręciła się łezka w oku na jej widok w sukni ślubnej.

Jak zorganizować first look – pierwsze spotkanie państwa młodych w dniu ślubu?

Bardzo często spotykamy się w dniu ślubu z tradycjami, które zastępują ten wymarzony moment. Przykładem są wykupiny panny młodej czy przygotowane zadanie do wykonania dla pana młodego. Z drugiej strony możecie powiedzieć, że grafik jest napięty i nie macie okazji zorganizować sesji zdjęciowej first look wedding. Jednak jeśli dobrze rozplanuje się harmonogram dnia ślubu i wesela, to można idealnie go w niego wpleść. Ważna jest dobra organizacja czasu. Wszystko w dniu ślubu dzieje się szybko. Przyjazd pana młodego do ukochanej, szybkie przywitanie i wymiana bukietów. Błogosławieństwo pary młodej przez ich rodziców. Pospieszna podróż do kościoła i przygotowanie się do bram weselnych.

– A co stanie się jeśli w wirze kolejnych zadań i rozmów znikniecie na kilka minut? A może nawet i 10 czy 15 minut?
– Nic.
– A może się na nas pogniewają rodzice, bliscy?
– Też nie.
– Czy w takim razie zdążymy do kościoła, przecież są bramy, które nas zatrzymają?
– Owszem, zdążycie. Jeśli odpowiednio się na taką sytuację przygotujecie i będziecie dobrze organizować czasem

Taka sytuacja jest zrozumiała. To Wy jesteście najważniejsi i dzień ślubu jest dla Was, a oni są na drugim miejscu. Jeśli chcecie mieć przepiękne zdjęcia do albumu ślubnego lub ujęcia do filmu ślubnego to warto zorganizować moment first look.

Pan młody i panna młoda przygotowują się do ślubu w dwóch różnych miejscach

Jeśli np. ceremonia ślubna jest o 15, a spotkanie u panny młodej planujecie o 14. To wystarczy, że Pan Młody przyjechałby o 20 minut wcześniej. Najlepiej dodatkowo poinformować i umówić zespół, rodzinę, oraz zaproszonych gości na konkretną godzinę. Wówczas nie będą musieli na Was czekać.

Państwo młodzi przygotowują się w jednym miejscu, ale w dwóch pokojach

Ciekawym rozwiązaniem jest przygotowywać się w jednym miejscu i niesie to rozwiązanie ze sobą wiele zalet. Trzema najważniejszymi są na pewno:

– możliwość zrobienia w spokoju momentu first look wedding,
– brak stresów związanych z przejazdami, korkami w drodze,
– nie traci się czasu na przejazdy, tylko wykorzystuje go na zrobienie pięknych zdjęć.

First look
First look w ogrodzie

Gdzie najlepiej zorganizować first look?

W plenerze

First look to najpiękniejszy moment w dniu ślubu i warto zaplanować go w pięknym miejscu. My polecamy wybrać plenerowe miejsce, jakim jest ogród, jezioro, las. Intymne przeżycie swojego pierwszego spojrzenia na siebie, uczucia na łonie natury przy świergoczących na drzewach ptakach. Chwila spokoju, bez gapiów, bez pośpiechu w jego ramionach. Skupienie się na Waszym marzeniu i emocjach, bo na pewno pojawi się radość, a może łzy szczęścia. Miejsce musi być blisko miejsca przygotowań, aby nie tracić czasu na dojazdy.

Przygotowania do ślubu w miejscu, gdzie ma być first look

To jest bardzo ciekawy pomysł. Organizacja przygotowań w niedalekiej odległości od domu. Przykładem może być miejsce z drewnianym domkiem przy stawach czy nad jeziorem z pomostem, a może nawet w leśnym klimacie. Przygotowania do ślubu możecie zorganizować, gdzie chcecie, według swoich marzeń. Dużym atutem jest to, że te chwile będą bardzo magiczne, a przygotowania do ślubu będziecie bardzo miło wspominać. Dodatkowo w tak czarującym miejscu przygotowań możemy zrobić od razu sesję zdjęciową i filmową momentu first look, czyli pierwsze spojrzenie na siebie nawzajem. W przypadku złej pogody można wybrać opcję przy ołtarzu.

W dużym salonie, bądź przestronnym pokoju, a może na tarasie czy w ogrodzie

Kolejnym miejscem na first look jest duży salon, przestronny pokój. Dzięki temu rozwiązaniu zaoszczędzicie najwięcej czasu. Możecie się zdecydować wówczas, gdy pan młody dotrze do panny młodej wraz z całą rodziną i całą oprawą muzyczną. Na terenach Sądecczyzny wraz z kapelą przyjeżdża drużba weselny, który ma za zadanie śpiewać przyśpiewki weselne. Wówczas państwo młodzi według tradycji na każde jego polecenie podchodzą do siebie. Mniej więcej zwykle według tradycji drużba odśpiewuje o:

  • Wysiadaniu z samochodu pana młodego,
  • Kilka przyśpiewek o tym, aby panna młoda wyszła z domu. Często jest to dlatego, bo panna młoda przeciąga wyjście z domu, aby pan młody dłużej na nią poczekał,
  • Pierwsze spojrzenie na pannę młodą, która wyszła z drużbami bądź z tatą z domu. Za każdym razem, gdy pan młody zobaczy pannę młodą są wówczas rysują się na jego sylwetce przepiękne emocje. Szeroki uśmiech, drżące dłonie, szybsze bicie serca, wstrzymanie oddechu, a czasem łzy szczęścia. Przecudowny widok, wówczas żałuję, że nie zdecydowali się na sesję first look,
  • Przypięcie kwiatów do butonierki pana młodego,
  • Podarowanie pannie młodej bukietu ślubnego i pocałunek,
  • Przyśpiewka o wyjściu z domu rodziców panny młodej,
  • Witaniu rodziców panny młodej z rodzicami pana młodego,
  • Wita wszystkich gości,
  • Zaprasza najważniejszych członków rodziny na błogosławieństwo pary młodej.

A zastanawialiście się, abyście w takiej sytuacji zorganizować swoją chwilę first look? Właśnie w domu, bądź na tarasie, a może w ogrodzie. Na szybką mini sesję nie potrzeba wiele czasu. Nic się nie stanie jeśli przed rozpoczęciem śpiewów drużby weselnego pan młody na chwilę pójdzie wejdzie do domu. Wystarczy uprzedzić swoich usługodawców o takiej sytuacji i powiedzieć swojej rodzinie, aby Wam w tym czasie nie przeszkadzała i zostawiła Was samych. Oni się nie obrażą, oni zrozumieją, bo to jest Wasz dzień. A największe emocje będą wówczas, gdy nie będzie ich hamować obecność innych.

Przy ołtarzu w kościele

Ten moment na pewno większości kojarzy się z filmów amerykańskich. Wówczas mamy w głowie jeden obrazek. Pan młody czeka przy ołtarzu, a ona delikatna i zwiewna wchodzi do kościoła wraz ze swoim tatą. Jest to także emocjonująca i podniosła chwila.

First look
Nadajcie tej chwili intymności

Co ze ślubnym makijażem po wzruszającym first look wedding?

Jedną z głównych obaw przed organizacją sesji first look, która demotywuje parę młodą jest pojawienie się łez. Obawiacie się, że one zrujnują Wasz makijaż ślubny. Owszem, mogą się pojawić chwile wzruszenia na widok swojego przyszłego męża. To jest zrozumiałe, ale zastanówcie się, czy warto rezygnować z tej wyjątkowej chwili, jedynej w swoim życiu. A może nie będzie aż tak źle z makijażem ślubnym. Jeśli już podczas próbnego makijażu zapowiesz, że taki moment się pojawi w dniu Waszego ślubu. Makijażystka spróbuje przygotować makijaż na ten moment. Jednak po sesji first look Wasz makijaż nie będzie wyglądał zadowalająco? Można jeszcze zaplanować czas na drobne poprawki makijażowe.

Czy warto, aby podczas momentu first look był z Wami fotograf ślubny i kamerzysta?

Owszem, ale tylko wtedy, gdy chcecie mieć przepiękne zdjęcia do albumu ślubnego. My jako fotograf ślubny i kamerzysta jesteśmy dla Was. Podczas fotograficznej sesji narzeczeńskiej czy podczas kontaktów chcemy się z Wami dobrze poznać, abyście naszą obecnością się nie stresowali. My w dniu ślubu jesteśmy po to, aby obserwować, a nie reżyserować. Możemy delikatnie coś podpowiedzieć, doradzić, ale tylko wtedy kiedy macie na to ochotę. Chcecie zdjęcia ślubne i film zawierające moment pierwszego spojrzenia jako wyjątkowe i pełne uczuć? Musicie otworzyć się na siebie i nadać tej chwili intymności.