Jak zostać fotografem ślubnym? Jak wygląda praca fotografa?

Tak jak większość fotografów ślubnych, tak i my zaczęliśmy swoją przygodę z robieniem zdjęć i nagrywaniem filmów podczas wycieczek, wakacji, podróży. Potem były kursy, szkolenia, własna firma, zakup sprzętu, programów do obróbki zdjęć i filmów, potrzebnego wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności gospodarczej. Blog podróżniczy MyNaSzlaku.pl rozwinął nasze zamiłowanie do świata fotografii i filmu, więc postanowiliśmy się tym zająć profesjonalnie, tak też działamy jako doświadczony fotograf ślubny w Nowym Sączu i okolicach.

Chcę być fotografem ślubnym. Co mam zrobić?

Podpowiedź dla początkujących fotografów – postaraj się znaleźć miejsce, jako drugi fotograf na zleceniu ślubnym. Pamiętaj, że rozpoczęcie pracy w tej dziedzinie to długa i żmudna praca, duże koszty, sporo stresu, ale i także piękna przygoda i wiele razy kontakt ze wspaniałymi ludźmi.

Jak zostać fotografem ślubnym?

Jak pracuje fotograf ślubny?

Zrobienie zdjęć na weselu to nie tylko przyjście, strzelenie kilku fotek, uśmiechnięcie się do gości, zjedzenie obiadu, powrotu do domu, zgraniu zdjęć na pendrive i zrobienie albumu. Jest to ciężka praca, która rozpoczyna się już w dzień poprzedzający ślub. Jak praca fotografa wygląda od kuchni?

  • Przygotowanie sprzętu, obejrzenie na zdjęciach sali weselnej, sprawdzenie dokładnego dojazdu do Państwa Młodych, kościoła i sali.
  • Praca fotografa w dzień wesela od wczesnych godzin porannych. Reportaż trwa mniej więcej 12-14 godzin. Po powrocie do domu fotograf musi wykonać backup (kopia zapasowa) materiału i od tego momentu zaczyna się praca nad zdjęciami.
  • Zdjęcia należy na początku wyselekcjonować, wybrać te najlepsze spośród nawet kilku tysięcy zdjęć, obrobić w programach graficznych, wyretuszować, wyostrzyć. To jest najtrudniejszy i najbardziej czasochłonny etap, ponieważ trwa od kilkunastu dni w górę.
  • W międzyczasie jest jeszcze sesja ślubna w innym dniu, więc ten dzień przeważnie przeznaczony jest dla Pary Młodej. O sesji ślubnej szczegółowo pisaliśmy w osobnym poradniku. Zapraszamy do niego, ponieważ poruszyliśmy tam różne kwestie związane z organizacją, wyborem miejsca oraz kosztami.
  • Po pracy nad zdjęciami przychodzi czas na wykonanie tradycyjnego albumu lub albumu z grubymi kartami. To również zajmuje kilka dni pracy.
  • Całość zostaje oddana na eleganckim pendrive.
Jak zostać fotografem ślubnym?