Drużbowie weselni z okolic Nowego Sącza – kogo polecamy?

Jaki drużba weselny z okolic Nowego Sącza będzie najlepszy na wesele? To pytanie często słyszymy, gdy przyjeżdżają do nas Pary Młode z okolic Nowego Sącza, Gorlic i Limanowej (w tych regionach najczęściej działamy). Zwyczaj drużby weselnego w naszych terenach jeszcze trwa, więc Pary Młode szukają tego najlepszego.

Jeśli jesteś na etapie poszukiwania fotografa i kamerzysty ślubnego z okolic Nowego Sącza, to sprawdź naszą ofertę – tutaj i napisz do nas.

Kto to jest drużba weselny?

W ponad 95 procentach na terenie Polski, to przeważnie świadek lub osoby bliskie Parze Młodej.

U nas w okolicach Nowego Sącza drużba weselny to osoba prowadząca wesele (można powiedzieć, że taki wodzirej), śpiewająca przy domu, na odgrywkach (przywitanie gości na sali weselnej) i prowadząca oczepiny. Ogólnie to osoba mająca bawić gości i ograniczyć stres wśród Pary Młodej. Drużba weselny ma swoje przyśpiewki, którymi będzie umilał czas zebranym gościom. Jego atrybutem jest ciupaga.

Jeśli jesteś w tym wpisie, to pewnie wpisałeś w wyszukiwarce frazy: „kto to jest drużba weselny?” czy „jakiego drużbę weselnego z okolic Nowego Sącza wybrać?”

SPRAWDŹ, JAKI WYBRAĆ ZESPÓŁ WESELNY Z OKOLICY NOWEGO SĄCZA I MAŁOPOLSKI?

Jakiego drużbę weselnego z okolic Nowego Sącza, Gorlic i Limanowej wybrać?

Przez tyle lat pracy spotkaliśmy się już z wieloma drużbami weselnymi i jest kilku, których możemy polecić i wiemy, że wszystko będzie dobrze. Jeszcze się nigdy na nich nie zawiedliśmy – prowadzą wesele z kulturą i goście czują się przy nich dobrze. Jest także wielu innych drużbów, których nie wymieniliśmy (nie byliśmy z nimi, byliśmy tylko jeden raz), a są warci polecenia – Ci jednak zapadli nam najbardziej w pamięć.

Kogo polecamy z drużbów weselnych z okolic Nowego Sącza? Dzwoniąc do nich, powołaj się na AMGRZEGORZEK.

 • Drużba weselny Piotr Sroka – Piotrka możemy polecić z czystym sumieniem, ponieważ sami mieliśmy go na swoim weselu. Wesele na pewno będzie prowadzone z pełną kulturą,
 • Drużba weselny Tomasz Kulig – Tomek to klasa sama w sobie. Kiedy trzeba się śmiać, to będzie śmiesznie, a kiedy na poważnie, to będzie z klasą,
 • Drużba weselny Paweł Woda – z Pawłem wesele będzie prowadzone bardzo tradycyjnie. Będziecie zaopiekowani podczas dnia ślubu. Bardzo polecamy,
 • Drużba weselny Tomasz Mikulski – wesele będzie przeprowadzone z humorem. Można o wszystkim pożartować i się pośmiać,
 • Drużba weselny Piotr Repetowski – bardzo lubimy chodzić z Piotrkiem. Jest grzeczny i kulturalny. Nikogo nie obrazi,
 • Drużba weselny Bartłomiej Matusik – z Bartkiem byliśmy też kilka razy i zawsze trzyma poziom.

Najlepszy drużba weselny z okolic Nowego Sącza

Najlepszy drużba weselny to każdego indywidualna sprawa. Powyżej podaliśmy Ci kilku drużbów weselnych z okolic Nowego Sącza, których polecamy. Być może macie innego i naprawdę nie musicie go zmieniać. Ważne, żeby Wam się podobał. Warto posłuchać sobie różnych nagrań konkretnych wodzirejów – czasem można na spotted napisać o nagranie i podjechać do kogoś do domu (jeśli wyrazi zgodę i udostępni nagranie).

Często zespoły weselne mają osobę, która śpiewa przy domu i Para Młoda nie decyduje się na drużbę. Pamiętaj, że to nie jest ranking najlepszych drużbów w Polsce, tylko tych, których my polecamy.

Drużba weselny to osoba, do której powinniście mieć zaufanie, bo zdarzają się różne sytuacje.

Kiedyś:

 1. Drużba X opowiadał żenujące kawały podczas podziękowania dla rodziców – o teściowych, itp. Nikomu nie było do śmiechu,
 2. Drużba X kłócił się z gośćmi i ich obrażał,
 3. Drużba X nie był w stanie prowadzić oczepin – %,
 4. Drużba X wyszedł w trakcie wesela i trzeba było za nim dzwonić,
 5. Drużba X zlekceważył nasze ustalenia z Parą Młodą i robił wszystko, żeby pokazać, że to on jest najważniejszy.